trendy
"Young Ekosia" zasuwa po Radomiu. Hołd dla znanej raperki
Rosjanie nie chcą pić Coca-Coli

Rosjanie nie chcą pić podróbek Coca-Coli. Napoje zalegają na półkach

Źródło zdjęć: © Vibez / Coca-Cola, Twitter, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,28.07.2022 14:00

Rosjanie wypuścili na rynek podróbki Coca-Coli, Fanty i Sprite. Zamienniki zachodnich napojów gazowanych nie cieszą się jednak popularnością. Wyniki sprzedaży mówią same za siebie.

Wiele zachodnich marek wycofało się z rosyjskiego rynku po tym, jak 24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Wśród firm, które podjęły taką decyzję, znalazły się koncerny Coca-Cola i PepsiCo. Z półek sklepowych w Rosji zniknęły zachodnie napoje gazowane, takie jak Coca-Cola, Fanta i Sprite. Co zrobili Rosjanie? Zdecydowali się na podrabianie zachodnich marek.

W maju pisaliśmy o tym, że rosyjski producent napojów Ochakovo wypuścił CoolColę. Miał to być substytut popularnego amerykańskiego napoju, który rzekomo cechuje się "ikonicznym smakiem coli". Schemat podrabiania wyglądał podobnie w przypadku innych zachodnich napojów. Zamiast Fanty, Rosjanie mogą kupić Fancy, a zamiast Sprite'a jest Street.

trwa ładowanie posta...

Rosjanie tęsknią za prawdziwą Coca-Colą

Producenci krajowych odpowiedników znanych napojów nie mogą pochwalić się sukcesem sprzedaży. Wręcz przeciwnie. Portal money.pl, powołując się na rosyjskojęzyczny portal forbes.ru, donosi, że całkowita sprzedaż napojów gazowanych spadła w Rosji o 5,5% w okresie od maja do czerwca.

Sytuacja wygląda gorzej, gdy przyjrzymy się poszczególnym sieciom handlowym. W sklepach Metro sprzedaż napojów bezalkoholowych spadła w ostatnich miesiącach o 20%. Według NielsenIQ udział nowej rosyjskiej coli w okresie od maja do czerwca sięgnął 5% tamtejszego rynku.

Rosjanie nadal będą produkować podróbki Coca-Coli

Według rosyjskiego Forbes'a sprzedaż napojów spada, ponieważ zmniejszył się asortyment, a z rynku wycofały się znane zachodnie marki: Coca-Cola, Fanta, Sprite i Pepsi.

Mimo niekorzystnych wyników sprzedaży, producenci podrób zachodnich napojów zwiększają produkcję.

- Podjęliśmy się tego wyzwania, ponieważ jest to niesamowita okazja, która już nigdy może się nie powtórzyć. Zagraniczne firmy opuszczają rynek - oświadczyła Natalia Sachnina, prezes Chernogolovka dla rosyjskiego Forbes'a. Firma znana jest z produkcji własnej coli pod markami Cola Chernogolovka i Fantola.

Jeśli chcecie się pośmiać z rosyjskich podróbek zachodnich marek, przeczytajcie o pleśni w produktach Smacznie i kropka, czyli rosyjskim odpowiedniku McDonald's.

Źródła: money.pl/wiadomoscihandlowe.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Dyrektorka szkoły zwolniona. Wszystko przez nagiego "Dawida"