Transpłciowa postać Marvel

Marvel przedstawia nową transpłciową bohaterkę. Chcą, by osoby LGBTQ+ czuły się kochane

Źródło zdjęć: © Marvel, Twitter
Anna RusakAnna Rusak,13.05.2022 16:30

Marvel skutecznie i niezmiennie otwiera się na członków społeczności LGBTQ+. Firma niedawno zaprezentowała nową, transpłciową bohaterkę o niezwykłych mocach. Wszystko po to, by cała społeczność czuła się chciana i zrozumiana.

Marvel już od jakiegoś czasu aktywnie wspiera społeczność LGBTQ+, co nie wszystkim się podoba. Przypomnijmy, że w niektórych krajach najnowszy film Marvela "Doktor Strange w multiwersum obłędu" został zakazany.

Najnowszy projekt firmy najprawdopodobniej spotka podobny los w tych przeciwnych społeczności LGBTQ+ krajach. Marvel przedstawił właśnie swoją nową transpłciową superbohaterkę.

Nowa transpłciowa bohaterka Marvela

Nowa transpłciowa postać od Marvela to Escapade, znana również jako Shela Sexton. To mutantka, której super mocą jest to, że może zamieniać się "miejscami" z innymi. Jeśli np. znajdzie się w waszym pobliżu, może np. przejąć waszą pracę - jeśli jesteście lekarzem, ona się nim za was stanie.


Jeśli trzymasz ją na muszce, ona może to odwrócić, tak by to ciebie trzymać na tej muszce. Jeśli jesteś burmistrzem Nowego Jorku, a ona się do ciebie zbliży, to wtedy ona może na jakiś czas zostać burmistrzynią Nowego Jorku.

- Charlie Jane Anders, Marvel.com
trwa ładowanie posta...

Escapade ma być też odrobinę "głupkowatą", ale bardzo lojalną wobec swoich przyjaciół postacią. Wykazuje się też ogromnym poczuciem sprawiedliwości i ma walczyć u boku innego transmutanta - Morgana Reda. Tym samym dołącza też do "MARVEL'S VOICES: PRIDE #1", czyli specjalnej antologii, która z okazji miesiąca dumy ukaże się 22 czerwca.


Myślę, że Shela doświadczyła pewnego rodzaju odrzucenia z powodu swojej transpłciowości, ale znalazła też niesamowitą społeczność, która ją wspiera i podnosi na duchu, a to na pewno zmieniło jej sposób myślenia o byciu bohaterką.

- Marvel.com

Transpłciowa boahterka Marvela to ukłon w stronę całej społeczności

Ten komiks i stworzenie całej transpłciowej społeczności było dla Marvela naprawdę ważne. Chcą przez tę bohaterkę pokazać wszystkim osobom LGBTQ+, że są widziani i kochani. Mają też nadzieję, że jej historia dotrze do młodych transpłciowych osób i przyniesie im jakąś radość.

trwa ładowanie posta...


Stworzenie całej trans społeczności mutantów było dla mnie naprawdę ważne w tym komiksie. Chciałem, aby było bardzo jasne, że bycie mutantem nie jest metaforą do bycia osobą transpłciowa i na odwrót.

- Marvel.com


[Shela] chce być tam dla tych wszystkich, którzy zostali zapomniani. Chce pomóc tym ludziom poczuć, że są chciani, widziani i kochani. Naprawdę mam nadzieję, że wszyscy czytający ten komiks, zwłaszcza młode transpłciowe osoby, odbiorą to właśnie w ten sposób.

- Marvel.com

My oczywiście bardzo cieszymy się z takiego rozwoju Marvela i czekamy na czerwiec. Może w tym roku firma znowu zaprezentuje zbiór swoich niezwykłych postaci należących do społeczności LGBTQ+?

trwa ładowanie posta...

Źródło: Marvel.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 3