zdrowie
UE chce zaostrzyć eko normy. Będzie fala pozwów przeciwko Polsce?
Małpia ospa - teorie spiskowe

"Małpią ospę wywołał Bill Gates". Wyznawcy teorii spiskowych znów w natarciu

Źródło zdjęć: © Canva, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.05.2022 14:00

Coraz więcej krajów potwierdza wykrycie małpiej ospy. Ta choroba zakaźna stała się tematem zainteresowania antyszczepionkowców i wyznawców teorii spiskowych. Według nich jest to częścią większego planu, za którym stoi Bil Gates.

bGxnzZXD

Małpia ospa to choroba odzwierzęca, która do niedawna była obserwowana jedynie w krajach afrykańskich. Od początku maja choroba rozprzestrzenia się po Europie i Ameryce Północnej. Jak podaje portal.abczdrowie.pl, małpia ospa objawia się gorączką, osłabieniem organizmu, bólem mięśni i stawów oraz pęcherzykowatą wysypką. Objawy choroby mogą się utrzymywać od dwóch do czterech tygodni.

Małpia ospa ustępuje samoistnie, a jej leczenie ogranicza się do leczenia objawowego, podają wiadomosci.wp.pl. Źródłem zakażenia są gryzonie, a transmisja choroby z człowieka na człowieka jest niezwykle rzadka. Może występować w przypadku bliskiego kontaktu z płynami ustrojowymi zakażonego, wydzielinami z dróg oddechowym czy zmianami skóry. Prawdopodobnie do zakażenia może dojść podczas seksu, ale nie jest to potwierdzone.

Zakażenie małpią ospą może skutkować śmiercią, ale wskaźnik śmiertelności wirusa oscyluje w przedziale 1-10%. Ochronę przed zakażeniem małpią ospą w 85% gwarantuje szczepionka przeciwko ospie prawdziwej. W związku z tym w Polsce nie powinniśmy się obawiać tej choroby. Małpia ospa to nie jest kolejny COVID-19.

Małpia ospa rozprzestrzenia się po świecie. Biden ostrzega

Skoro więc poznaliśmy fakty na temat wirusa, przejdźmy do pośmiania się z fake newsów, które krążą na temat małpiej ospy w internecie.

bGxnzZXF

Małpia ospa - absurdalne teorie spiskowe

Alex Jones, jeden z największych szurocelebrytów w USA i sympatyk polityki Kremla, w swoim programie InfoWars powiedział, co stoi za przyczyną rosnącej liczby chorych na małpią ospę - szczepionki przeciw COVID-19.

Jones przypomniał, kto jest największym wrogiem szurów - Bill Gates, który ufundował badania nad szczepionką przeciw COVID-19 i ostrzegał przed wybuchem kolejnej groźnej pandemii.

Amerykański szurocelebryca w paranoidalnej tyradzie powiedział, że szczepionki przeciw COVID-19, w szczególności te autorstwa Johnson & JohnsonAstraZeneca, wywołują małpią ospę. Jak to możliwe?

bGxnzZXH

- Bo czym jest AstraZeneca i J&J? To wektory wirusowe, które wstrzykują genom szympansa do twoich komórek, a następnie nakazują twoim komórkom replikację, wykorzystując wirusa do dostarczenia paczki - powiedział Alex Jones.

trwa ładowanie posta...

Bill Gates a małpia ospa

W mediach społecznościowych powstał hasztag #BillGatesBioTerrorist. Posługują się nim osoby promujące teorię spiskową, że założyciel Microsoftu odpowiada za nowe zakażenia małpią ospą. Do wyznawców tej absurdalnej koncepcji zalicza się republikanka z Georgii, Marjorie Taylor Greene. Kobieta w swoim programie na Facebooku zasugerowała, że Bill Gates ma nadzieję "zarobić dużo pieniędzy" na nowej "plandemii" małpiej ospy.

bGxnzZXN

Małpia ospa - słowo od QAnon

Jordan Sather - członek ruchu QAnon, który wierzy, że "rząd światowy" stworzył UFO, by zaszkodzić Donaldowi Trumpowi - również zabrał głos na temat małpiej ospy. Mężczyzna zasugerował, że nowe przypadki małpiej ospy to efekt wycieku z Instytutu Wirusologii w Wuhan. Jest to ta sama instytucja, która w uniwersum wyznawców teorii spiskowych odpowiada za wybuch pandemii COVID-19.

Skoro się już pośmialiśmy z szurów i antyszczepów, teraz coś na poważnie. Sprawdźcie nasz quiz, z którego dowiecie się, do jakiego tajnego bractwa należycie - QAnon czy masoni?

Źródła: portal.abczdrowie.pl/wiadomosci.wp.pl/geekweek.interia.pl/vice.com

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Jaay,zgłoś
Czy kogoś jeszcze to dziwi? „Wojna” już powoli przestaje ludzi interesować, to trzeba wymyślić kolejną przyczynę „nagłych” zgonów.
Odpowiedz
2
like
0
dislike
Jaay,zgłoś
To oczywiste, że oba wirusy to twór człowieka. Zaraz pojawi się magiczna szczepionka i kolejne „niespodziewane i nagłe” zgony…
Odpowiedz
4
like
0
dislike
Komentarze (2)
arrow
PMS to nie powód do żartów. "W skrajnych przypadkach wycinamy macicę" [WYWIAD]