Małpia ospa - teorie spiskowe

"Małpią ospę wywołał Bill Gates". Wyznawcy teorii spiskowych znów w natarciu

Źródło zdjęć: © Canva, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.05.2022 16:00

Coraz więcej krajów potwierdza wykrycie małpiej ospy. Ta choroba zakaźna stała się tematem zainteresowania antyszczepionkowców i wyznawców teorii spiskowych. Według nich jest to częścią większego planu, za którym stoi Bil Gates.

Małpia ospa to choroba odzwierzęca, która do niedawna była obserwowana jedynie w krajach afrykańskich. Od początku maja choroba rozprzestrzenia się po Europie i Ameryce Północnej. Jak podaje portal.abczdrowie.pl, małpia ospa objawia się gorączką, osłabieniem organizmu, bólem mięśni i stawów oraz pęcherzykowatą wysypką. Objawy choroby mogą się utrzymywać od dwóch do czterech tygodni.

Małpia ospa ustępuje samoistnie, a jej leczenie ogranicza się do leczenia objawowego, podają wiadomosci.wp.pl. Źródłem zakażenia są gryzonie, a transmisja choroby z człowieka na człowieka jest niezwykle rzadka. Może występować w przypadku bliskiego kontaktu z płynami ustrojowymi zakażonego, wydzielinami z dróg oddechowym czy zmianami skóry. Prawdopodobnie do zakażenia może dojść podczas seksu, ale nie jest to potwierdzone.

Zakażenie małpią ospą może skutkować śmiercią, ale wskaźnik śmiertelności wirusa oscyluje w przedziale 1-10%. Ochronę przed zakażeniem małpią ospą w 85% gwarantuje szczepionka przeciwko ospie prawdziwej. W związku z tym w Polsce nie powinniśmy się obawiać tej choroby. Małpia ospa to nie jest kolejny COVID-19.

Małpia ospa rozprzestrzenia się po świecie. Biden ostrzega

Skoro więc poznaliśmy fakty na temat wirusa, przejdźmy do pośmiania się z fake newsów, które krążą na temat małpiej ospy w internecie.

Małpia ospa - absurdalne teorie spiskowe

Alex Jones, jeden z największych szurocelebrytów w USA i sympatyk polityki Kremla, w swoim programie InfoWars powiedział, co stoi za przyczyną rosnącej liczby chorych na małpią ospę - szczepionki przeciw COVID-19.

Jones przypomniał, kto jest największym wrogiem szurów - Bill Gates, który ufundował badania nad szczepionką przeciw COVID-19 i ostrzegał przed wybuchem kolejnej groźnej pandemii.

Amerykański szurocelebryca w paranoidalnej tyradzie powiedział, że szczepionki przeciw COVID-19, w szczególności te autorstwa Johnson & JohnsonAstraZeneca, wywołują małpią ospę. Jak to możliwe?

- Bo czym jest AstraZeneca i J&J? To wektory wirusowe, które wstrzykują genom szympansa do twoich komórek, a następnie nakazują twoim komórkom replikację, wykorzystując wirusa do dostarczenia paczki - powiedział Alex Jones.

trwa ładowanie posta...

Bill Gates a małpia ospa

W mediach społecznościowych powstał hasztag #BillGatesBioTerrorist. Posługują się nim osoby promujące teorię spiskową, że założyciel Microsoftu odpowiada za nowe zakażenia małpią ospą. Do wyznawców tej absurdalnej koncepcji zalicza się republikanka z Georgii, Marjorie Taylor Greene. Kobieta w swoim programie na Facebooku zasugerowała, że Bill Gates ma nadzieję "zarobić dużo pieniędzy" na nowej "plandemii" małpiej ospy.

Małpia ospa - słowo od QAnon

Jordan Sather - członek ruchu QAnon, który wierzy, że "rząd światowy" stworzył UFO, by zaszkodzić Donaldowi Trumpowi - również zabrał głos na temat małpiej ospy. Mężczyzna zasugerował, że nowe przypadki małpiej ospy to efekt wycieku z Instytutu Wirusologii w Wuhan. Jest to ta sama instytucja, która w uniwersum wyznawców teorii spiskowych odpowiada za wybuch pandemii COVID-19.

Skoro się już pośmialiśmy z szurów i antyszczepów, teraz coś na poważnie. Sprawdźcie nasz quiz, z którego dowiecie się, do jakiego tajnego bractwa należycie - QAnon czy masoni?

Źródła: portal.abczdrowie.pl/wiadomosci.wp.pl/geekweek.interia.pl/vice.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Jaay,zgłoś
Czy kogoś jeszcze to dziwi? „Wojna” już powoli przestaje ludzi interesować, to trzeba wymyślić kolejną przyczynę „nagłych” zgonów.
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Jaay,zgłoś
To oczywiste, że oba wirusy to twór człowieka. Zaraz pojawi się magiczna szczepionka i kolejne „niespodziewane i nagłe” zgony…
Odpowiedz
4Zgadzam się0Nie zgadzam się