trendy
Prezenty w paczkomatach dla kurierów. Bożonarodzeniowy trend na TikToku
Łyżwiarki dostały w nagrodę rajstopy

Łyżwiarki otrzymały upokarzającą nagrodę - RAJSTOPY w złym rozmiarze

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,30.12.2021 10:07

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie figurowym zakończyły się kompromitacją Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Najlepsze zawodniczki dostały rajstopy, a panowie ochraniacze. Nie no, super motywacja do dalszego trenowania, prawda?

Wyobraźcie sobie, że przez całe życie trenujecie jakąś dyscyplinę sportową. Poświęcacie się jej w całości, spędzając długie godziny na treningu, odmawiając sobie wyjścia z przyjaciółmi na imprezy i spędzania czasu z rodziną. Wreszcie nadchodzi dzień, kiedy możecie zaprezentować wszystkim swoje umiejętności. Udało się! Wygrywacie mistrzostwo i w nagrodę za swój trud otrzymujecie... parę rajstop.

To nie jest fake news! W dniach 16-18 grudnia w słowackiej Nowej Wsi Spiskiej odbyły się Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie figurowym. Rywalizację zdominowali zawodnicy i zawodniczki MSK Axel Toruń, którzy zdobyli aż osiem z dziesięciu medali. Organizatorzy mieli gest, bo - oprócz symbolicznych krążków - wręczyli laureatom i laureatkom rajstopy i ochraniacze.

Łyżwiarstwo figurowe - rajstopy w złym rozmiarze za mistrzostwo Polski

Skandal opisał Marek Kaliszek, były szef Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego i prezes MKS-u Axel Toruń. - Mistrzyni Polski Seniorów w konkurencji kobiet Ekaterina Kurakova dostała w nagrodę rajstopy w rozmiarze 10-12 lat - relacjonuje Kaliszek. - Mistrzyni Polski w konkurencji par tanecznych również rajstopy, ale w rozmiarze X-XL. Mistrz Polski w tej samej konkurencji, partner Natalii, Maksym Spodyriev otrzymał ochraniacze na łyżwy.

trwa ładowanie posta...

"Jak można było ich tak upokorzyć?"

Kaliszek nie szczędzi gorzkich słów organizatorom konkursu. W swojej relacji na Facebooku pisze, że zawodnicy i zawodniczki "trenują 5-6 dni w tygodniu po 6-8 godzin dziennie, są profesjonalistami bo to ich zawód".

To doprawdy żenujące, a sami zawodnicy czują się upokorzeni, nie chcą o tym rozmawiać bo jest im po prostu wstyd. Lepiej było dać tylko medal.

- Marek Kaliszek
trwa ładowanie posta...

Łyżwiarki i łyżwiarze na pewno są dumni, że reprezentują Polskę i mogą wygrywać niezwykle cenne rajtuzy i ochraniacze. Na pewno każdy chciałby trenować dla kraju, który w tak wyjątkowy sposób docenia swoich sportowców. Co znajdzie się w puli nagród w kolejnym roku? Sznurowadła do butów? Spinka do włosów? Rękawica kuchenna? Zakładka do książki?

Ekaterina Kurakova (POL) | Women FS | Rostelecom Cup 2021 | #GPFigure

Źródła: Facebook/Radio ZET

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
kobra,zgłoś
Sport amatorski nie jest z założenia działalnością zarobkową. Oczywiście są zawody w innych dyscyplinach gdzie nagrodą jest samochód audi, ale nie dotyczy to łyżwiarstwa figurowego. Regulamin GP w łyżwiarsdtwie figurowym przewiduje gratyfikacje pieniężne za zajęcie czołowych miejsc. Takie nagrody nie stanowią jednak normy w zawodach krajowych. Wymienione przedmioty codziennego użytku w łyżwiarstwie należy potraktować jako souveniry i to nie tanie - ochraniacze firmy Edea to koszt ok 120 złotych, rajstopy startowe ok 160. Dla osób choć trochę zainteresowanych łyżwiarstwem nie ma nic upokarzającego w takich upominkach. Zenujące jest natomiast gdy Klub przypisuje sobie cudze zasługi. Aktualnie reprezentujący MKŁ Aksel zawodnicy - to wychowankowie ŁTŁF Pani Bożeny Bernadowskiej - Damian Binkowski i Pani Mirosławy Brajczewskiej - bracia Witkowscy. Katia Kurakova przybyła do Polski jako wyszkolona łyżwiarka rosyjska, nie mająca szans na karierę w swoim kraju a trenowała głównie poza Toruniem - w Kanadzie u Briana Orsera, obecnie we Włoszech. Także partner Natalii Kaliszek, choć już długo reprezentuje Polskę trafił tu jako doświadczony tancerz na lodzie. Myślę , że uprawianie takiego czarnego PR jest po prostu sabotowaniem polskiego łyżwiarstwa figurowgo
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
Słuchawki Dyson Zone. Redukują hałas i oczyszczają powietrze