trendy
Mega Wyprzedaż Epic Games Store. Tego nie możecie ominąć
UFC w metaverse

Mordobicie w wirtualnej rzeczywistości. UFC przenosi się do metaverse!

Źródło zdjęć: © YouTube, Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,25.01.2022 14:16

Dana White, szef najbardziej prestiżowej federacji mieszanych sztuk walki UFC, opowiedział o planach zorganizowania gali w metaverse. Wyobrażacie sobie Joannę Jędrzejczyk albo Conora McGregora wychodzących do oktagonu w wirtualnej rzeczywistości?

W ostatnich latach termin "metaverse" odmieniamy na wszystkie przypadki. Jest to koncept rozszerzonej wirtualnej rzeczywistości, do której "przenosimy się" przy pomocy okularów VR. Metaverse to trójwymiarowe przestrzenie o nieograniczonych możliwościach. Najbardziej wyczekiwanym metaverse jest ten, nad którym obecnie pracuje Mark Zuckerberg - przedsiębiorca chce wydać na jego budowę 1 mld dolarów.

Może nam się to podobać lub nie, ale prawda jest taka, że kto pierwszy wykorzysta potencjał metaverse, ten zbije na tym fortunę. W tym wirtualnym wyścigu szczurów wystartował Dana White. Amerykański biznesmen zdradził w podcaście The Full Send, że federacja UFC, której jest prezydentem, pracuje nad zorganizowaniem walk w rozszerzonej wirtualnej rzeczywistości.

Chcemy walczyć w metaverse. Pracujemy nad tym od dłuższego czasu. To będzie prawdziwy pojedynek na żywo, który odbędzie się w metaverse. Siedzisz w domu, zakładasz pi*przone gogle, możesz wstać i spacerować. Wciąż nad tym pracujemy, ale już wkrótce to się wydarzy.

- Dana White
trwa ładowanie posta...

UFC w metaverse - wirtualne przeżycie, realne koszty

Nie łudźcie się, że mordobicie w metaverse to charytatywny projekt. Jeśli będziecie chcieli obejrzeć zawodników UFC walczących w wirtualnym świecie, będzie musieli za to zabulić tak, jakbyście chcieli obejrzeć galę w prawdziwym świecie. Dana White zdradził, że za możliwość zajęcia miejsca na cyfrowej hali trzeba będzie zapłacić. W projekt mają być zaangażowane social media i serwisy streamingowe.

Co myślicie o tym projekcie? Pozbędziecie się kieszonkowego od rodziców, aby zobaczyć Conora McGregora w metaverse?

Źródło: mmamania.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Premiery gier w czerwcu 2023. Mrok, przemoc i "Diablo IV"