trendy
UOKiK surowo ukarał Vinted. Serwis musi zapłacić ponad 5 MLN złotych!
NFL

"Futbol jest gejem". NFL ramię w ramię ze sportowcami LGBTQ+ 💗

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,30.06.2021 12:54

Największa zawodowa liga futbolu amerykańskiego opublikowała klip z bardzo ważnym przesłaniem. "Futbol jest dla wszystkich", tłumaczy NFL. Nie bez znaczenia jest fakt, że niedawno pierwszy aktywny zawodnik ligi przyznał się do bycia homoseksualistą.

bFFmdpnT

Futbol jest w Stanach sportem narodowym, tak jak w Polsce jest to piłka nożna czy skoki narciarskie. Finały rozgrywek NFL – które znamy pod nazwą Super Bowl – corocznie przyciągają przed telewizory miliony fanów futbolu amerykańskiego. W USA jest to najważniejsze wydarzenie sportowe, podczas którego występują muzycy światowego formatu. W edycji w 2021 roku byli to Miley Cyrus i The Weekend.

W środowisku sportowym coraz więcej osób decyduje się na coming out, ale w NFL do niedawna robili to jedynie zawodnicy, którzy już "przeszli na emeryturę". Taki stan rzeczy zmienił się za sprawą zawodnika Las Vegas Raiders, Carla Nassiba, który w zeszłym tygodniu jako pierwszy aktywny zawodnik NFL przyznał się do bycia homoseksualistą. Sportowiec otrzymał gratulacje z całego świata.

NFL wspiera społeczność LGBTQ+

NFL uhonorowało Miesiąc Dumy i zmieniło awatary swoich profili społecznościowych na wersje z tęczą. Czołowa liga futbolowa nie ograniczyła się jedynie do symbolicznego wsparcia środowiska LGBTQ+. W poniedziałek organizacja opublikowała film na Twitterze z niezwykle cennym przesłaniem. "NFL stoi ramię w ramię ze społecznością LGBTQ+ dzisiaj i w każdy inny dzień".

Futbol jest gejem. Futbol jest lesbijką. Futbol jest piękny. Futbol jest queer. Futbol jest życiem. Futbol jest ekscytujący. Futbol jest kulturą. Futbol jest transpłciowy. Futbol jest sercem. Futbol jest mocą. Futbol jest twardy. Futbol jest biseksualny. Futbol jest silny. Futbol jest wolnością. Futbol jest amerykański. Futbol jest akceptowaniem. Futbol jest wszystkim. Futbol jest dla wszystkich.

- NFL
bFFmdpnV

Dlaczego coming out Carla Nassiba i deklaracja NFL są ważne?

W poruszającym filmiku pojawia się dana statystyczna, która skłania do refleksji: "Jeśli nastolatka ze społeczności LGBTQ+ akceptuje przynajmniej jedna osoba dorosła, to istnieje 40% mniejsze prawdopodobieństwo, że podejmie on próbę samobójczą". Dzięki takim gestom, jak ten wykonany przez NFL, tysiące młodych ludzi, którzy marzą o karierze sportowej, nie będzie się bało tego, kim naprawdę są.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Ciężarny transpłciowy mężczyzna w kampanii Calvin Klein. "Hejterów blokujemy"