Loki S1E4: Wybitna połówka sezonu!

Loki S1E4 | Wybiła połówka sezonu

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,30.06.2021 22:10

Oto połówka największego serialu z MCU! Loki, S1E4 to jeden z najlepszych odcinków sezonu — bo nie wiemy, co się stanie dalej.

Oto serial „Loki”, czyli opowieści o najbardziej charyzmatycznym złoczyńcy, który przebył swoją przemianę w głównej linii czasu w kinowym uniwersum Marvela. Ale serial opowiada historię Lokiego z trochę innej… perspektywy. Cóż, musicie zobaczyć cały serial (lub moją premierową recenzję), aby ogarnąć ten cały bałagan.

Mniejsza: oto czwarty odcinek. CO TAM SIĘ WYDARZYŁO :O

Jak zawsze: recenzja zawiera mniejsze lub większe spoliery. Najlepiej jakbyście obejrzeli wcześniej odcinek — i powrócili tutaj. Albo kij, wszystko zależy od Was.

Zacznijmy od końca: Loki prawie zmarł, ale nie — bo to MCU. Wreszcie zobaczymy Kid Lokiego i inne warianty. A Lady Loki/Sylvia powinna poznać prawdę o TVA.

O co chodzi w Loki, S1E4?

Epizod 3 był strasznie nudny, bo jego głównym zamierzeniem było rozbudować historię. Teraz za to otrzymaliśmy dużo mięska! Odcinek zaczyna się od opowiedzenia historii Sylvii — a raczej tego, co się z nią stało. Ot, była Lokim, mieszkała w Asgardzie, aż tu… cóż, TVA przybyło i ją zabrało.

Główną złą personą odcinka jest Renslayer, która, nomen omen, jest szefową Mobiusa (granego przez Owena Wilsona). Jedyne jej zadanie to uśmiercenie Lokiego i Sylvii — nawet jeżeli oznaczałoby to drogę po trupach. Pomimo quasi-romantycznego budowania jej relacji z Mobiusem, TVA go uśmierciło. Ogólnie warto dodać, że nie wiemy, kto stoi za tajemniczymi Strażnikami Czasu/Time-Keepers.

Jeżeli brzmiało to dla Was jak papka, to pewnie nie widzieliście żadnego odcinka serialu Loki. S1E4 doprowadziło do kompletnie nowego rozdania kart. Dynamika się zmieniła, Loki i Sylvia zostali pod koniec rozdzieleni, a druga nowa i najważniejsza postać… cóż, wyparowała.

To był ogromny skrót tego odcinka

Czy warto go obejrzeć? Tak. Kurczaki, epizod 4 ma wszytko, co powinna mieć dobra połowa sezonu: domknięcie niektórych wątków, rozwój bohaterów oraz ujawnienie skrawka tego, co nadejdzie w drugiej połowie.

Standardowo, Tom Hiddleston jako Loki jest niesamowity. Potrafi ukraść każdą scenę. Jednak Sylvia (Sophia Di Martino) dotrzymuje mu kroku. Ach, ich chemia oraz... cóż *mega spoiler* to, że Loki się zakochał w jego damskiej wersji. Oboje idealnie wcielili się w swoje postaci.

Teraz pytanie: co pokaże nam druga połowa "Lokiego"?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0