Loki serial odc 1 to świetny trzeci serial z MCU!

“Loki” serial, odc 1: Tom Hiddleston ZNOWU to zrobił

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,09.06.2021 12:00

Kolejna nowa rzecz od MCU! Oto Loki! Serial, odc. 1 to krok w świetną stronę dla wszystkich fanów!

Oto trzeci serial stworzony bezpośrednio przez Marvela — a nie jak w przeszłości, przez zewnętrzne studia. Niestety nie zobaczymy już „Agentów T.A.R.C.Z.Y.”. Za to otrzymaliśmy już niezłe dwa seriale prosto od Disneya. Teraz pora na trzeci!

Uwaga, ta recenzja może zawierać drobne spoilery z MCU oraz serialu Loki, odc. 1.

Loki, jakiego znamy z 10 lat kinowego uniwersum Marvela nie żyje. Jego śmierć z rąk Thanosa jest permanentna i nic jej nie odwróci. Lecz! Dzięki zabiegowi z ostatnich Avengersów, do świata powrócił… młodszy Loki. Ot, jedno zamieszanie z Hulkiem doprowadziło do zdobycia Tesseraktu, bla bla bla — mamy teoretycznie w MCU nowego Lokiego, który zniknął w „Endgame”.

Gdzie się znalazł? Od tego (no, wraz z krótkim przypomnieniem) rozpoczyna się serial „Loki”. Odcinek 1 jest świetnym wstępem do kompletnie nowego stanu rzeczy: Time Variance Authority, w skrócie TVA. Resztę pozostawiam Wam do odkrycia, ponieważ pierwszy odcinek jest wprowadzeniem do zawiłości związanych z… tym wszystkim.

Po nużącym sitcomie „WandaVision” oraz blockbusterze zamkniętym w serialu „The Capitan America and The Winter Solider”, wreszcie otrzymaliśmy coś skrojonego pod prawdziwy serial.

trwa ładowanie posta...

Tom Hiddleston to dobro światowe

Aktor wciela się w postać Lokiego od początku MCU, ale nadal sprzedaje go idealnie. Pomyślcie: ponad 10 w tym samym bohaterze — a nadal zaskakuje. Przechodzi (Loki, nie Tom) przez ogromną zmianę w trakcie kilku minut serialu, dosłownie przemieniając się ze złoczyńcy znanego z „Avengers” do stanu „prawie przed ostatnim Thorem”.

trwa ładowanie posta...

Tom sprzedaje tę rolę cudownie. Smutek, typowe zachowanie Lokiego, złość, ciekawość. Kurczaki, wszystko się tu znalazło. Ruchy, zachowania — Tom to Bóg Psot, ot Loki.

A co z innymi postaciami?

Nie sądzę, że kiedykolwiek powiedziałbym to, ale Owen Wilson, znany głównie z komedii, jest świetny w „Lokim”. Realistyczny pracownik TVA, który potrafi sobie dać radę z prawdziwym BOGIEM z MCU. Chociaż też czuć od niego takie ojcowskie vibe(z).

trwa ładowanie posta...

Scenografia i muzyka: 10/10

Kocham stylistykę oraz wygląd placówki TVA. Przepotężna placówka, technologia rodem z filmów sci-fi, ale stylistycznie wszystko przypomina typowe lata 80. ze Stanów Zjednoczonych.

Muzycznie ten odcinek wypada idealnie. Natalie Holt stworzyła idealny podkład, który może nie wpadnie Wam w ucho, ale ma świetną synergię z całym serialem.

„Loki”, serial odc. 1 to MUST-WATCH

Jeżeli jesteście fanami MCU, to pewnie już to widzieliście. Jeżeli się zastanawianie nad obejrzeniem — nie ma co się zastanawiać, zapraszam do ekranów. Jako ostatnią myśl dodam, że pierwszy odcinek „Lokiego” to taki lżejszy „Legion”.

Serial „Loki” obejrzycie w tym momencie tylko na platformie Disney+, która jest niedostępna w Polsce.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Przeczytałem do "nużącym sitcomie" i dałem sobie spokój.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się