Kylie Jenner

Kylie Jenner na siłowni mówi o trudnym połogu: "To nie jest łatwe psychicznie, fizycznie i duchowo"

Źródło zdjęć: © Instagram, Kylie Jenner
Anna RusakAnna Rusak,17.03.2022 14:30

Kylie Jenner przerywa milczenie i dzieli się z obserwatorami swoimi przemyśleniami dotyczącymi ciąży i połogu. Apeluje też, byśmy przestali odczuwać presję szybkiego powrotu do formy.

Kylie Jenner, która jest w związku z Travisem Scottem, doczekała się kolejnego dziecka. W lutym na świecie pojawił się syn celebrytki, któremu para nadała dość oryginalne imię - Wolf.

Jenner nie była ostatnio zbytnio aktywna w sieciach społecznościowych i trudno się temu dziwić - w końcu połóg i opieka nad niemowlakiem to nie wakacje na Zanzibarze. Niedawno jednak podzieliła się na Instagramie swoimi przemyśleniami dotyczącymi dziecka i ciąży.

Jenner i trudy połogu

Kylie w obszernych stories przyznała, że zdecydowanie gorzej znosi okres połogu, a pierwsza ciąża pod tym względem była dla niej znacznie lepszym doświadczeniem. Dochodzenie do siebie i powrót formy były - właściwie wciąż są - dla niej sporym wyzwaniem.

trwa ładowanie posta...

Okres po ciąży nie jest dla mnie łatwy. Przechodzę go o wiele gorzej niż po urodzeniu córki. Jest mi ciężko psychicznie, fizycznie i duchowo. Nie chciałam po prostu wrócić, bez mówienia o tym wszystkim, ponieważ myślę, że w sieci są inne mamy, które przez to przechodzą. Możemy zobaczyć w Internecie, że w przypadku innych ludzi wygląda to zdecydowanie łatwiej i wywrzeć na sobie jakąś presję, ale dla mnie ten czas też nie był łatwy.

Nie czujmy presji szybkiego powrotu do formy

Jenner nadawała swoje wiadomości z siłowni. Choć już pracuje nad powrotem do formy, wciąż nie czuje się najlepiej i pojawienie się na ćwiczeniach było dla niej wyzwaniem. Zaznaczyła jednak, że żadna kobieta po ciąży nie powinna czuć presji, by jak najszybciej wracać do formy i ćwiczyć.

Nie ma niczego złego w tym, że nie czujemy się w porządku. Kiedy wywierałam na sobie presję, musiałam sobie przypominać, że przecież urodziłam człowieka, pięknego małego chłopca. Musimy przestać czuć presję szybkiego powrotu do formy po urodzeniu dziecka, nie tylko pod względem fizycznym, ale również psychicznym.

trwa ładowanie posta...

Trudno się z Kylie nie zgodzić. Dopiero od niedawna zaczynamy otwarcie mówić o tym, że ciąża i połóg to nie tylko "błogosławiony" i pełen radości okres. Bardzo często wiąże się przecież z gorszym samopoczuciem, niektóre kobiety doświadczają chociażby depresji poporodowej.

Dobrze, że Jenner tak otwarcie mówi o swoich zmaganiachtrochę burzy tę idealną wizję. Może dzięki temu inne kobiety, które aktualnie znajdują się w podobnej sytuacji, poczują się choć trochę lepiej. Chociaż trzeba też dodać, że Kylie sama odpowiada za kreowanie takiego "idealnego" i "radosnego" świata - wystarczy spojrzeć na jej Instagrama...

Źródło: Buzzfeed

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0