Ksiądz Roman Kneblewski o WOŚP

Ks. Roman Kneblewski zestawił WOŚP z hitlerowską propagandą

Źródło zdjęć: © Tuba Cordis / Screenshot z kanału Tuba Cordis
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,30.01.2023 12:00

Ksiądz Roman Kneblewski znów zaszokował wpisem na Twitterze. Duchowny w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udostępnił zdjęcie używane przez hitlerowską propagandę. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział interwencję w prokuraturze.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 31. Sztab WOŚP poinformował, że kwota deklarowana z tegorocznego finału wynosi ponad 154 mln złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Jednym z najbardziej zagorzałych krytyków WOŚP jest katolicki duchowny z Bydgoszczy. Ksiądz Roman Kneblewski to aktywny użytkownik Twittera. 22 stycznia duchowny opublikował grafikę przedstawiającą serduszko WOŚP z cytatem: "To nie Owsiak zbiera na dzieci, to dzieci zbierają na Owsiaka". Ksiądz dodał do grafiki autorski komentarz: "Prawda o wielkim hałasie piekielnej mocy".

Ksiądz Roman Kneblewski o WOŚP
Ksiądz Roman Kneblewski o WOŚP (Ksiądz Roman Kneblewski , Twitter)

Ksiądz Roman Kneblewski rozpowszechnia nazistowskie grafiki

Ksiądz Keblewski zaszokował wpisem, który opublikował na Twitterze w dniu tegorocznego finału WOŚP. Mężczyzna udostępnił zdjęcie wykonane przez hitlerowską propagandę. Przedstawia zbierające pieniądze dziewczynki ze swastykami na ramionach. "Jeżeli przywodzi Wam to coś na myśl, to dobrze, ponieważ ludzka bezmyślność porażkę stanowi" - tymi słowami podpisał zdjęcie duchowny.

Ksiądz Roman Kneblewski o WOŚP
Ksiądz Roman Kneblewski o WOŚP (Ksiądz Roman Kneblewski , Twitter)

Ksiądz tuż przed tym, gdy położył się spać (godz. 22:58), podzielił się przemyśleniami na temat "lewackiej logiki i konsekwencji". Kapłan stwierdził, że WOŚP wspierają osoby, które walczyły o prawo do legalnej aborcji. "To w końcu chore dzieci trzeba zabijać czy ratować?" - zapytał duchowny.

Ksiądz Roman Kneblewski o WOŚP
Ksiądz Roman Kneblewski o WOŚP (Ksiądz Roman Kneblewski , Twitter)

Ksiądz Kneblewski zalecił obserwatorom lekturę felietonu Łukasza Warzechy, który na łamach portalu "Polonia Christiana" stwierdził, że zbieranie datków na walkę z sepsą to "moralny szantaż w politycznym sosie".

Ksiądz Roman Kneblewski o WOŚP
Ksiądz Roman Kneblewski o WOŚP (Ksiądz Roman Kneblewski , Twitter)

Sprawa wpisów księdza Keblewskiego trafi do prokuratury

Wpisy księdza Kneblewskiego spotkały się z krytyką internautów. Wiele osób oznaczyło oficjalne konto Episkopatu na Twitterze, domagając się kary dla kapłana. W sprawie skandalicznych wpisów kapłana zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

"Nazistowskie treści, które teraz zamieszcza Kneblewski mają uderzać w dzieci zbierające pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nasz Ośrodek skieruje w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do bydgoskiej prokuratury" - poinformowali działacze OŚMZRiK.

trwa ładowanie posta...

Kim jest Roman Kneblewski?

Ksiądz Roman Kneblewski to nieformalny kapelan narodowców, emerytowany duchowny i były proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. To nie pierwszy raz, kiedy zaszokował w internecie. Podczas pandemii zasłynął wpisami na temat szczepionek i maseczek. W jednym z postów stwierdził, że: "Jeżeli ktoś zakłada sobie to paskudztwo na twarz, to robi z gęby odbytnicę".

71-letni kapłan chętnie wypowiada się na temat tego, jak jego zdaniem powinny wyglądać kobiety. W opinii duchownego wykluczone są kolczyki w nosie i tatuaże, bo to oznaki "chłopczycy-lujczycy". Więcej o wymaganiach księdza przeczytacie w tekście mojej redakcyjnej koleżanki Ani.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 54
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 11
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Kris,zgłoś
Jeżeli tak pan myślisz ,a jak domniemywam jesteś pan "zewnętrznie" osobą wierzącą ,to moim zdaniem LUCYPER wsadził waszmość w szeregi kościoła jako V kolumnę!!
Odpowiedz
2Zgadzam się2Nie zgadzam się
Urszula,zgłoś
Bardzo sobie cenię ks. Kneblowskiego. Porusza w swych wypowiedziach ważne problemy i mówi PRAWDĘ. TA PRAWDA jest niewygodna dla wielu... Życzę KSIĘDZU sił do trwania i mówienia dalej o tej rzeczywistości w której żyjemy 🙏🙏🙏
Odpowiedz
5Zgadzam się9Nie zgadzam się
Bardzo lubię tego księdza, dużo mądrości ma w sobie i męstwa by o prawdzie mówić. Wielka szkoda że jest tak uciszany przez przełożonych...
Odpowiedz
4Zgadzam się6Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 10