Ks. Roman Kneblewski

Ks. Roman Kneblewski otrzymał zakaz działalności medialnej

Źródło zdjęć: © Tuba Cordis / Screenshot z kanału Tuba Cordis na YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,01.02.2023 12:00

Biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, w którym zakazał ks. Romanowi Kneblewskiemu działalności w mediach. To reakcja na serię skandalicznych wpisów duchownego na Twitterze, w których zestawił Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy z hitlerowską propagandą.

Ks. Roman Kneblewski to nieformalny kapelan narodowców, emerytowany duchowny i były proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. 71-letni kapłan do niedawna intensywnie działał na Twitterze. Duchowny nie stronił od kontrowersyjnych wypowiedzi, wobec których internauci mieli wątpliwości, czy są zgodne z nauką Kościoła katolickiego.

Ks. Roman Kneblewski i skandaliczne wpisy na Twitterze

Ks. Keblewski zaszokował wpisem, który opublikował na Twitterze w dniu tegorocznego finału WOŚP. Udostępnił zdjęcie wykonane przez hitlerowską propagandę. Przedstawia zbierające pieniądze dziewczynki ze swastykami na ramionach. "Jeżeli przywodzi Wam to coś na myśl, to dobrze, ponieważ ludzka bezmyślność porażkę stanowi" - tymi słowami podpisał zdjęcie duchowny.

Ks. Roman Kneblewski
Ks. Roman Kneblewski (Ks. Roman Kneblewski , Twitter)

Ksiądz w innym wpisie podzielił się przemyśleniami na temat "lewackiej logiki i konsekwencji". Kapłan stwierdził, że WOŚP wspierają osoby, które walczyły o prawo do legalnej aborcji. "To w końcu chore dzieci trzeba zabijać czy ratować?" - zapytał duchowny. Kilka dni wcześniej nazwał WOŚP "wielkim hałasem piekielnej mocy".

Ks. Roman Kneblewski ma zakaz działalności w mediach

Ekscesy duchownego na Twitterze nie uszły uwadze jego przełożonych. Kapłan musi zakończyć wszelką działalność w mediach. "Wobec powyższego z dniem 31 stycznia 2023 r., zakazuję Księdzu wypowiadania się w mediach wszelkiego typu i prowadzenia działalności medialnej zarówno w internecie, jak i formie konwencjonalnej" - czytamy w dekrecie biskupa bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka.

Ostatni komentarz księdza Kneblewskiego na Twitterze pochodzi z 31 stycznia.

Źródło: gosc.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 17
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Bena,zgłoś
Czy świat nie jest opętany? Zwodzenie ludzi osiąga apogeum. Dlaczego dają się zwodzić? Hitlerowcy z fastyką zamordowali moją babcię w 1944 roku na oczach 6 jej dzieci! Te biedne dziewczynki z WOŚP nie mają świadomości co ta organizacja z nich czyni. Panie Jerzy opamiętaj się! Może na sprzęcie też pojawią się te znaki- to ja dziękuję wolę umrzeć bez takiej pomocy!
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
Latwo jest kneblowac usta, gorzej juz z ich otworzeniem i powiedzeniem prawdy
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się