Iga Świątek wsparła WOŚP

Iga Świątek wsparła WOŚP. W komentarzach wybiło szambo

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,24.12.2022 07:00

Tenisistka Iga Świątek zaangażowała się w aukcję na rzecz 31. Finału WOŚP. Dobroczynny gest sportsmenki spotkał się z niezrozumiałym hejtem ze strony wielu internautów.

29 stycznia 2023 roku Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagra po raz 31. Celem zbiórki jest walka z sepsą, a dokładniej zakup nowoczesnego wyposażenia dla laboratoriów mikrobiologicznych w całym kraju. Mimo że do ulicznej kwesty został ponad miesiąc, już teraz można wesprzeć zbiórkę na wiele sposobów. Jednym z nich są aukcje Allegro, z których zysk zasili skarbonkę WOŚP.

Iga Świątek wspiera WOŚP. Licytacja rakiety

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się rakieta, którą Iga Świątek wygrała turniej Roland Garros i US Open. Ponadto teninstka zaprosi zwycięzcę aukcji na swój mecz na Roland Garros 2023 i osobiście się z nim spotka. Będzie to krótka rozmowa w kuluarach turnieju, możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia i uzyskanie autografu. Kwota licytacji przebiła poziom 60 tys. złotych.

Mój mecz będzie można obejrzeć z bardzo dobrych miejsc w boksach przeznaczonych dla gości zawodników i z dostępem do strefy VIP.

- Iga Świątek
Iga Świątek wsparła WOŚP
Iga Świątek wsparła WOŚP (Allegro)

Iga Świątek wsparła WOŚP. Na tenisistkę spadła fala hejtu na Twitterze

Tenisistka opublikowała informację o licytacji w mediach społecznościowych. Wrzuciła zdjęcie, na którym pozuje w towarzystwie Jerzego Owsiaka. Na sportsmenkę wylała się fala hejtu, szczególnie ze strony użytkowników Twittera.

"To jest akurat stawanie po zlej stronie mocy", "Jesteś młoda i dałaś omotać się szczytnymi celami Owsiaka", "Tym oto gestem się z***maciłaś niestety", "Bratanie się z tym człowiekiem to wchodzenie na coraz cieńszy lód", "Szkoda, bo kibicowałem, ale namawianie do szprycy, ukofilia i teraz jeszcze ten Złoty Melon", "Można było zwyczajnie zrobić licytacje bez spoufalania się z p***ło-żydokomuną". To tylko niektóre komentarze pod wpisem Świątek na Twitterze.

trwa ładowanie posta...

Skąd taka nienawiść w komentarzach? Twitter jest specyficznym serwisem, na którym działa wiele ruskich trolli, kont powielających dezinformację, antyszczepionkowców, szurów i frustratów. WOŚP jest od dawna obiektem ataków wyznawców teorii spiskowych, którzy wymyślają na temat fundacji niestworzone historie. Obraźliwe komentarze o tenisistce to prostu kolejna próba zdyskredytowania inicjatywy, na czele której stoi Jerzy Owsiak.

Świątek jest popularną osobą w kręgach osób oświeconych inaczej. Swego czasu grupa antyszczepionkowców oskarżyła sportsmenkę, że bierze udział w "spisku" związanym ze szczepieniami przeciwko COVID-19. Atak na tenisistkę ma miejsce akurat wtedy, gdy kobieta wyraziła solidarność z zaatakowaną przez Rosję Ukrainą.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 101
  • emoji ogień - liczba głosów: 14
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 9
  • emoji kupka - liczba głosów: 14
Tylko ludzie ograniczeni tak myślą-masz harakter,-trzeba pomagać- wtedy człowiek się spełnia/ życzę zdrowia ,szczęścia i miłości. Babcia 78 letnia- buziaczki💕
Odpowiedz
4Zgadzam się1Nie zgadzam się
Tadek.,zgłoś
To co robisz jest wielką sprawą tak trzymać pozdrawiam.
Odpowiedz
4Zgadzam się1Nie zgadzam się
eliza0461,zgłoś
Jestes wielka a te wszystkie szczucia w kierunku twojej osoby to niech oni wsadza sobie w wielkie 4 litery, obywatele Polski i wszyscy Polacy ktorzy wiedza kogo maja i jaka osobe w tenisie beda oddawac ci szcun, tym bardziej ze dzielisz sie swoim sercem, Trzymaj sie mocno murawy i jestes WIELKA!!!!! DZIEKUJE,
Odpowiedz
5Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 38