Kanye West illuminaci

Kanye West prowadzi wojnę z ILUMINATAMI - twierdzą wyznawcy szalonej teorii spiskowej

Źródło zdjęć: © YouTube, Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,15.02.2022 17:22

Kanye West w trakcie swojej publicznej działalności wspierał Donalda Trumpa i szerzył antyszczepionkowe fake newsy. Nic więc dziwnego, że artysta zjednał sympatię osób o niezwykle bujnej wyobraźni. "Fani" rapera rozpowszechniają teorię spiskową, która brzmi jak szczyt absurdu.

2022 rok to trudny czas dla Kanye Westa. Raper rozwodzi się ze swoją wieloletnią partnerką Kim Kardashian. Sprawa nie schodzi z nagłówków portali plotkarskich całego świata, do czego poniekąd przyczynia się sam Ye. Artysta dzieli się na Instagramie przemyśleniami na temat rozpadu jego rodziny. Wydaje się, że w otoczeniu rapera brakuje osoby, która wsparłaby go w tych trudnych chwilach.

W social mediach można zauważyć, że wielu fanów rapera życzy mu szybkiego i pomyślnego zakończenia sprawy rozwodowej z Kim Kardashian. Jednak niektórzy internauci wykorzystują nagły wzrost popularności rapera, aby promować teorie spiskowe rodem z najgłębszych zakamarków 4chana. Kanye sam sobie zbudował taki fanbase - sympatyzując z amerykańską prawicą i wielokrotnie powielając dezinformacje.

Teoria spiskowa: Kane West prowadzi wojnę z iluminatami

W związku ze wzmożoną aktywnością Westa w social mediach, w tym jego personalnymi atakami na niektórych amerykańskich raperów i celebrytów, na Twitterze i Reddicie pojawiły się głosy, że w sprawę zamieszani są iluminaci (tak, chodzi o fikcyjny zakon, który za pomocą ludzi przebranych w peleryny a la Harry Potter miałby rządzić światem).

Zaczęło się od słów Kanye Westa, który prześmiewczo napisał, że Pete Davidson jest byłym chłopakiem Hillary Clinton. To był błąd. Kiedy Clinton zostaje wspominana przy okazji jakiejkolwiek afery, sprawa natychmiast jest łączona z grupą rządzącą światem, handlarzami ludźmi, satanistami, itd. W związku z tym fanatycy Kanye Westa uznali, że nadszedł czas, gdy ich idol ujawni prawdę o iluminatach. Dlaczego właśnie o nich?

Zgodnie z pewną szaloną teorią spiskową Kanye West od lat prowadzi duchową wojnę z iluminatami, na czele których stoi Jay-Z (wspólnie z Beyonce, która ma moc kontroli umysłów). Ye sam miałby być przez lata członkiem zakonu, jednak w pewnym momencie nawrócił się i zapragnął odpokutować za swoje czyny (ciekawostka: w 2015 roku artysta przyznał na łamach magazynu "Paper", że nie należy do iluminatów, bo taka organizacja nie istnieje).

"Przemieniony" Kanye przeszedł na "dobrą" stronę i zaczął otwarcie mówić o Bogu. Właśnie dlatego miałby nagrać album Jesus Is King, ponieważ iluminaci nienawidzą religii chrześcijańskiej.

Kanye West vs iluminaci
Kanye West vs iluminaci (Twitter)
Kanye West vs iluminaci
Kanye West vs iluminaci (Twitter)
Kanye West vs iluminaci
Kanye West vs iluminaci (Twitter)
Kanye West vs iluminaci
Kanye West vs iluminaci (Twitter)
Kanye West vs iluminaci
Kanye West vs iluminaci (Twitter)

Oczywiście Kanye West nie ujawnił żadnej prawdy o iluminatach, tylko poszedł z dziećmi na finał Super Bowl. Uff, Jay Z i Beyonce odetchnęli z ulgą. Niemniej jednak wyznawcy teorii spiskowych są przekonani, że Ye jeszcze nie powiedział ostatniego słowa w sprawie iluminatów...

Źródła: Reddit/Twitter/YouTube/Vox

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 10
Mela,zgłoś
ten tekst jest jak sugestywny, prześmiewczy i słaby, że aż przykro. główną zasadą dziennikarstwa jest przekazywanie prawdy; tutaj zamiast przedstawienia poglądów innych, dostajemy raczej nudne i nieśmieszne szyderstwa pseudodziennikarza. szacunek należy się każdemu. tu nie chodzi tylko o to, że ktoś ma bardzo zamkniętą głowę~niech tylko napisze dobry i bardziej obiektywny tekst. albo nie pisze w tym temacie, jeśli nie umie się powstrzymać. bo gdybym chciała przeczytać opinię jakiegoś anona, poszukałabym gdzieś indziej. świadomi odbiorcy wchodzą na takie strony raczej, żeby poznać punkt widzenia osoby, o której jest tekst; nie autora. proszę, niech jakiś redaktor (o ile go macie) się tym zajmie - jeśli jakkolwiek chcecie podnosić poziom. bo tak sugestywne i plujące na drugą osobę teksty to wstyd.
Odpowiedz
9Zgadzam się0Nie zgadzam się
Nosam,zgłoś
Jaki ignorant to pisał omg. Albo nieuk. Nie trzeba być prawicowcem by słyszeć o zakonie . Tu nie chodzi o poglądy a raczej bycie ponad nimi.
Odpowiedz
7Zgadzam się0Nie zgadzam się
Rokej,zgłoś
Drogi autorze, proszę wyedukuj się najpierw, a następnie rób wisy, które ida w świat. 🤯 Przede wszystkim wroc do historii.
Odpowiedz
11Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 6