Britney Spears usunęła konto na Instagramie

Konto Britney Spears ZNIKNĘŁO z Instagrama. Artystka uspokaja zszokowanych fanów

Źródło zdjęć: © Britney Spears / Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,15.09.2021 11:06

Już nie sprawdzicie, co nowego pojawiło się na profilu Britney Spears na Instagramie. Artystka poinformowała fanów, że robi sobie przerwę od mediów społecznościowych. Czy to oznacza, że wreszcie odzyskała wolność?

Fani Britney Spears przecierają oczy ze zdumienia - od 14 września nie można wyszukać profilu piosenkarki na Instagramie. Ikona popkultury usunęła swoje konto z serwisu i - jak dowiedziało się "CNN" - była to autonomiczna decyzja Britney Spears, którą chciała podjąć od dłuższego czasu. Zanim artystka zniknęła z platformy, opublikowała jeszcze jeden post.

W swoim ostatnim wpisie na Instagramie piosenkarka udostępniła artykuł zatytułowany "Edukowanie poprzez serce" (ang. "Infusing Education With Heart"). Artystka wyraziła wsparcie wobec wszystkich, którzy "są zagubieni lub zmanipulowani przez system", mówiąc im, że nie są sami i nie są szaleni. Britney podziękowała ruchowi #FreeBritney za okazaną pomoc: "Jesteście czadowi".

trwa ładowanie posta...

Britney Spears tłumaczy, dlaczego jej konto zniknęło z Instagrama

Kiedy konto piosenkarki zniknęło z Instagrama, na jej profilu na Twitterze pojawił się wpis, w którym dowiedzieliśmy się, dlaczego artystka zdecydowała się na ten krok: "Nie martwcie się, ludzie... Chcę po prostu zrobić sobie małą przerwę od mediów społecznościowych, aby uczcić moje zaręczyny !!!! Niedługo wrócę".

trwa ładowanie posta...

Konto piosenkarki zniknęło z Instagrama dwa dni po tym, jak Britney ogłosiła, że jest zaręczona ze swoim wieloletnim chłopakiem, Samem Asgharim. Warto zauważyć, że stało się to również niedługo po tym, jak ojciec artystki, Jamie Spears, złożył wniosek o zakończenie kurateli nad córką, którą sprawował przez 13 lat. Petycja mężczyzny ma zostać wysłuchana przez sąd na rozprawie 29 września.

13-letnia walka o wolność

Jamie Spears sprawuje kuratelę nad swoją córką od 2008 roku, kontrolując jej majątek, aktywa finansowe i aktywa osobiste. Mężczyzna otrzymał tę władzę po tym, jak Britney dwukrotnie została skierowana na przymusowe leczenie do szpitala psychiatrycznego. Artystka była zmuszana do stosowania antykoncepcji i brania lekarstw, musiała prosić ojca o zgodę na zawieranie nowych znajomości i wychodzić na scenę pod przymusem.

Konto Britney Spears na Instagramie obserwowało 34 miliony osób - była to podstawowa metoda bezpośredniej komunikacji artystki z fanami. Członkowie ruchu "Free Britney" uważali, że artystka za pośrednictwem wpisów na Instagramie przekazuje zaszyfrowane wiadomości, w których prosi o pomoc.

trwa ładowanie posta...

W sierpniu Britney w dość symboliczny sposób (dla niektórych osób zbyt ekscentryczny) wyraziła radość z tego, że odzyskuje kontrolę nad swoim życiem. Wrzuciła na Instagrama serię swoich zdjęć topless - fani przestraszyli się, że fotografie zostały opublikowane bez zgody piosenkarki, jednak artystka uspokajała i tłumaczyła, że w ten sposób chce odzyskać swoje ciało.

Artystka musiała wielokrotnie występować na scenie pod presją i ze świadomością ograniczeń, które nakładała na nią kuratela ojca. Britney chce więc odzyskać pewność siebie i świadomość swojego ciała. Odejście od social mediów jest dla artystki zapewne kolejnym etapem procesu przejmowania kontroli nad własnym życiem - usunięcie konta z tak ogromnymi zasięgami musi dawać poczucie dużej sprawczości.

trwa ładowanie posta...
Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0