Konopskyy szykuje materiał o hazardzie

Konopskyy szykuje nowy materiał. Uderzy w streamerów i youtuberów

Źródło zdjęć: © @screen Konopskyy YouTube
Marta Grzeszczuk,
20.11.2023 18:40

Mikołaj Tylko "Konopskyy" zapowiedział publikację materiału o promowaniu hazardu przez twórców internetowych. Będzie miał związek z umieszczeniem Key-Drop na liście nielegalnych stron.

20 listopada strona Key-Drop trafiła do "Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą". Listę publikuje Ministerstwo Finansów. Oznacza to, że wszystkie domeny Key-Drop muszą w ciągu 48 godzin zostać zablokowane przez wszystkich dostawców internetu w Polsce.

Konopskyy zapowiedział film o promowaniu hazardu

trwa ładowanie posta...

Key-Drop to popularna strona z "lootboxami" do gry "Counter Strike 2". Była reklamowana przez wielu streamerów i youtuberów. Właściciel strony jest również sponsorem federacji freak-fightowej Fame MMA. Do delegalizacji Key-Dropa, a co za tym idzie do zakazu reklamowania strony w jakiejkolwiek formie, odniósł się na portalu X Mikołaj Tylko "Konposkyy".

Ta decyzja daje mi zielone światło na film, który opracowuję od dawna. Cała narracja "przecież to lootboxy, to legalne" została właśnie oficjalnie obalona.

- Mikołaj "Konopskyy" Tylko

Konopskyy poinformował, że w związku z oficjalną delegalizacją Key-Dropa opublikuje materiał na temat promowania hazardu wśród najmłodszych przez twórców internetowych.

Czym właściwie są "lootboxy"?

"Lootboxy", czyli "skrzynki z łupami" to elementy w grach, które użytkownicy mogą kupować za realną walutę. Przed dokonaniem wpłaty nie wiedzą, co znajduje się w "skrzynce". Gracze mogą w ten sposób zdobyć różnego rodzaju "artefakty", jak "skórki" i awatary, a także przedmioty wpływające na rozgrywkę jak broń czy nowe mapy, które mogą pomóc w rywalizacji lub w szybszym awansie na kolejny poziom. 

"Skrzynki" są elementem monetyzacji gier, w szczególności tych darmowych. Interactive Software Federation of Europe (ISFE) szacuje, że 34 proc. obrotu na rynku gier pochodzi z zakupów w aplikacji, w tym "loot boxów". To rynek, który w 2020 r. był warty 23,3 mld euro, wyprzedzając w czasie pandemii inne branże kreatywne i sektor kultury.

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

W Europie w gry wideo gra połowa mieszkanek i  mieszkańców. Są to osoby ze wszystkich grup wiekowych. Jednak ich odsetek jest najwyższy wśród najmłodszych. Graczami jest 73 proc. dzieci w wieku 6-10 lat, 84 proc. w wieku 11-14 lat oraz ok. 74 proc. młodych ludzi w wieku 15-24 lat. 

Aktualizacja 21.11.2023r.: W tym samym dniu, gdy oficjalnie umieszczono Key-Drop na liście nielegalnych domen, w mediach społecznościowych pojawiły się informacje o bliźniaczo podobnej stronie, którą od niedawna reklamują polscy streamerzy.

trwa ładowanie posta...

Pojawiły się nawet spekulacje, że "nowa" strona może mieć bezpośrednie powiązania z właścicielami Key-Drop. Czy ten wątek również poruszy Konopskyy w materiale na ten temat? Zapewne przekonamy się już wkrótce.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 7
Ted Ris,zgłoś
Niech ten Snopek weźmie się za prawdziwą pracę.
Odpowiedz
3Zgadzam się1Nie zgadzam się