Gen Alfa wymieniają social media na gry

Alfa rezygnuje z social mediów. Pokolenie gamerów

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
09.11.2023 18:30

Większą rolę dla osób z pokolenia Alfa mają gry niż media społecznościowe. Kreatywność i samorozwój za pomocą nowych technologii są podstawami działania najmłodszej grupy społecznej.

Generacja Z z pozoru niczym nie różni się od przedstawicieli pokolenia Alfa. Złudne przekonanie niestety jest błędne. Główna różnica tych grup społecznych to mentalność, w jakiej wychowywały się dzieci. Osoby urodzone po 2010 r. nie doświadczyły dzieciństwa bez internetuzaawansowanych technologii. Generacja Alfa to "tabletowe pokolenie". Czy najmłodsze pokolenie zrewolucjonizuje świat?

Gen Alfa, czyli "tabletowe dzieci"

Chyba każdy choć raz miał doświadczenie z maluchami, które z łatwością obsługują najnowsze wersje urządzeń cyfrowych. Wszystko jest skutkiem łatwego dostępu do telefonów, tabletów czy laptopów. Młodzi rodzice coraz szybciej wprowadzają elektronikę w życie dzieci.

Gen Alfa wymieniają social media na gry
Gen Alfa wymieniają social media na gry (Canva)

Wygodne rozwiązanie sprawia, że aż 43 proc. maluchów w wieku 3-6 lat ma już swoje tablety. 6 i 7-latki zaczynają korzystać z urządzeń takich jak: konsole do gier, interaktywne gry na telewizor czy słuchawki. Laptopy natomiast wprowadzane są do użytku dzieci w wieku 8-9 lat, a smartfony do ok. 10 roku życia.

Gry wypierają media społecznościowe

Do tej pory głównym wzorcem dzieci i młodzieży z pokolenia Z byli influencerzy. Internetowe gwiazdy, które narzucają trendy, w znacznym stopniu kształtują mentalność młodych. Generacja Alfa odchodzi od obecnego modelu wykorzystywania przestrzeni internetowej. W przeciwieństwie do poprzedników "tabletowe dzieci" wykorzystują elektronikę do rozwoju i tworzenia kreatywnych rozwiązań zamiast do relaksu.

Gen Alfa wymieniają social media na gry
Gen Alfa wymieniają social media na gry (Canva)

Gry to główne hobby generacji Alfa. "Zetki" również zajmują się gamingiem, natomiast w nieco inny sposób. Pokolenie Z traktuje gry jako odskocznię od codzienności, natomiast Gen Alfa jako pole do wyrażania siebie. Najmłodsza grupa społeczna lubi projektować gry i tworzyć własny świat.

Źródło: Digiday

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0