Kobieta w GTA 6

Kobieca bohaterka w GTA 6? Gracze wpadli w histerię. "Symulator zmywania naczyń"

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,28.07.2022 18:30

Rockstar Games pracuje nad nową odsłoną Grand Theft Auto. Według przecieków, w grze wcielimy się w żeńską postać pochodzenia latynoskiego. Wielu osobom ta wiadomość spowodowała ból pewnej części ciała.

GTA jest jedną z najbardziej kultowych serii gier w historii. Premiera ostatniej odsłony odbyła się w 2013 roku. Nie jest tajemnicą, że Rockstar Games pracuje nad GTA 6. Deweloperzy oficjalnie potwierdzili to w lutym tego roku. Gracze chcieliby dowiedzieć się więcej na temat długo wyczekiwanej produkcji, ale twórcy niechętnie dzielą się szczegółami. Fani muszą zadowolić się plotkami.

Tymczasem serwis Bloomberg podał nieoficjalne informacje dotyczące GTA 6. Źródła portalu ujawniają, że w nowej odsłonie serii otrzymamy dwie grywalne postacie. Rockstar Games miał inspirować się parą znanych amerykańskich przestępców: Bonnie i Clyde. Kochankowe działali w latach 30. XX wieku. Zaczynali od drobnych wykroczeń, a z czasem zaczęli dopuszczać się morderstw. Zginęli w policyjnej obławie.

Kobieta w GTA 6? Gracze w stanie przedzawałowym

Protagoniści mają stanowić duet, a więc bohaterką gry będzie także kobieta. Według przecieków, postać będzie pochodzenia latynoskiego. Plotka szybko obiegła internet. Wielu graczy wyraziło oburzenie ze względu na prawdopodobieństwo, że podczas rozgrywki wcielą się w kobietę.

Jakie "argumenty" przeciwko żeńskiej postaci w GTA 6. pojawiają się w sieci? "Myślałem, że to symulator gangstera, a nie zmywania naczyń", "GTA była kontrowersyjna, a teraz zanosi się na poprawną politycznie papkę", "Jeśli gra straci charakter, to straci fanów, proste", "Jak wprowadzili kobietę to muszą mieć love interest, bo inaczej, po co by tam miała być".

Kobieta w GTA 6
Kobieta w GTA 6 (Twitter)
Kobieta w GTA 6
Kobieta w GTA 6 (Twitter)
Kobieta w GTA 6
Kobieta w GTA 6 (Twitter)
Kobieta w GTA 6
Kobieta w GTA 6 (Twitter)
Kobieta w GTA 6
Kobieta w GTA 6 (Twitter)
Kobieta w GTA 6
Kobieta w GTA 6 (Twitter)

Plotka o żeńskiej postaci w GTA 6 spolaryzowała internautów. Wielu nie ma nic przeciwko, gdyby w grze pojawiła się Latynoska.

Kobieta pochodzenia latynoskiego pasowałaby do klimatu serii, który od zawsze był krytyką amerykańskiego snu. Niektóre komentarze są utrzymane w humorystycznym tonie.

GTA od zawsze było krytyką amerykańskiego snu i jest dużo podstaw do tego, by bohaterką była latynoska kobieta, a nawet powiedziałobym że seria jest z tym do tyłu. Gracze po prostu nienawidzą ciekawych konceptów i zabawy konwencją.

Granie postacią żeńska redukuje objętość jąder o 70%, a organizm natychmiast przestaje produkować testosteron. Trzymajcie się tam gracze bezpiecznie.

Czytając komentarze widać, że 90% osób tutaj to sezonowcy, a nie gracze albo fani serii. Kontrowersja zawsze towarzyszyła GTA i była poniekąd znakiem rozpoznawczym, gdzie prości, głupi gangsterzy byli po prostu debilami. Inna sprawa, jeśli będzie miało to podłoże fabularne, np. mroczne klimaty wprost z IV części, bądź też akcja albo protagoniści będą obracali się w swoich środowiskach, bądź też będą z "wyższych sfer". Grunt, aby było to jakoś wytłumaczone, w tej chwili nie ma co oceniać, co będzie.

GTA 6 - co wiadomo? Nieoficjalne informacje

Bloomberg podaje, że miejsce akcji ma stanowić fikcyjną wersję Miami. Gracze mogą się spodziewać ogromnej mapy z wieloma budynkami, których wnętrza będzie można eksplorować. Deweloperzy planują rozwijać grę po premierze, choć nie podano konkretnej daty. Tempo prac jest wolne, ponieważ Rockstar stara się poprawić warunki pracy panujące w studiu. Przekłada się to m.in. na zmniejszenie liczby nadgodzin.

trwa ładowanie posta...

Źródła: Bloomberg/IGN/Twitter/Eurogamer

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0