gaming
Nowe PS5 bez napędu. Ten dokupimy osobno... w 2024 roku?
GTA 6, wyciek. Postacie, Vice City i więcej

Wyciek GTA 6. Postacie, Vice City - i wiele więcej. Pigułka informacji

Źródło zdjęć: © Kolaż; Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,19.09.2022 06:00

GTA 6 wyciekło. Najnowsza gra Rockstar Games znalazła się w sieci przez… kogoś zapewne miłego. Wszystko wskazuje na powrót Vice City, dwójkę protagonistów oraz ogrom zmian.

bGlKoWtf

Czy ktoś tutaj nie czeka na zapowiedź GTA 6? Poprzednia część wyszła, zaskakująco, aż dziewięć lat temu - jeszcze podczas generacji PS3. Spoiler: obecnie mamy już drugi rok z PS5 i nowym Xboksem, także minęło już sporo czasu.

Twórcy serii, Rockstar Games wycisnęli z GTA V i GTA Online ostatnie soki. Ale, jak teraz zobaczyliśmy, nowa gra powstaje od długiego czasu. I oto jeden z największych wycieków w historii wysokobudżetowych tytułów AAA:

GTA 6: wyciek pokazuje WSZYSTKO

I tutaj zaznaczę jedną, bardzo ważną rzecz: jest to rzekomy, niepotwierdzony wyciek. Nie wiemy w 100%, czy nie jest to fałszywka. Także nie wiemy, skąd pochodzą owe informacje. Znaczy, coś wiemy - ale o tym za chwilę. Jeżeli nie chcecie zepsuć sobie zabawy, to nie kontynuujcie czytania tego tekstu!

bGlKoWth

Jak przekazuje redakcja PC Gamer, Użytkownik GTAForums o pseudonimie "teapotuberhacker", który twierdzi, że stał również za niedawnym hackowaniem Ubera, zamieścił 90 filmów, które według niego pochodzą z testowej wersji Grand Theft Auto 6, działającej z "kodem źródłowym i aktywami GTA 5 i 6". A jak podaje TechCrunch, ten haker gier twierdzi również, że jest osobą odpowiedzialną za niedawny hack Ubera i twierdzi, że zdobył wideo uzyskując dostęp do konta Slacka pracownika Rockstara.

Więc tak: jeżeli to fejk, to został przygotowany z najwyższą dozą pieczołowitości. Bo stworzyć kilkadziesiąt linijek dialogu, nowe wyglądy pojazdów - oraz zaprojektować misje, tylko po to, aby zdobyć popularność w sieci? To mógłby zrobić tylko szaleniec.

Ale mniejsza, bo wyciek jest ogromny - i pokazuje bardzo dużo.

bGlKoWtj

GTA 6: nowości z wycieku

Co dowiedzieliśmy się z rzekomego buildu gry? To może w pigułce:

 • Dwójka protagonistów: Luisa/Luica (kobieta, woah) i Jason;
 • Gra powraca co najmniej do Vice City;
 • Powracają rabunki, tutaj mają być bliższe "Red Dead Redemption 2" niż "GTA V";
 • Powrócić z RDR 2 ma także system rozmów z NPC-tami;
 • W grze może być dostępny co najmniej jeden klub ze striptizem;
 • Będziemy mogli wystawiać się przez okno samochodu, aby korzystać z broni długiej;
 • GTA 6 może nawiązywać bardzo często do poprzednich części. W jednym z wyciekniętych dialogów usłyszeliśmy o Jayu Norrisie - tak, o tym, którego spotkała "niespodzianka" z telefonem w "V";
 • Dostajemy nowy system uszkodzeń samochodów, bliższy "GTA IV" niż "V".

GTA 6 wygląda naprawdę spoko na wycieku - chociaż to nie oznacza, że twórcy nie będą mogli czegoś zmienić. Taki tam spory rozwój grafiki serii.

bGlKoWtp

GTA 6: filmy z wycieku

Łapcie poniżej najlepsze kompilacje/zbiory filmów z wycieku GTA 6. Część z nich może stać się nieaktywna w najbliższym czasie, bo Rockstar aktywnie zdejmuje je. Nadal, warto obejrzeć nawet jeden, aby zobaczyć, jak będzie wyglądała gra, w którą najpewniej będziemy grali do 2030 roku:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
bGlKoWtq
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Z jakiego okresu pochodzi wyciek GTA 6?

To jest najciekawsza część tego wycieku. Co do zasady media zaczęły przekazywać, iż build podchodzi z ~2021 roku. Tylko w sieci krążą także zdania, iż materiały były tworzone na przestrzeni ostatnich 4-5 lat.

Co można tutaj opowiedzieć więcej… oto największy wyciek w historii gier. Cholipka, żyjemy w ciekawych czasach!

Co o tym myślisz?
 • serduszko
 • ogień
 • uśmiech
 • smutek
 • złość
 • kupka
Komentarze (0)
arrow
"Need for Speed Unbound" tylko na PS5 i Xbox Series S/X!