ludzie
"To jest żart". Młodzi Europejczycy kontra rynek mieszkaniowy
dove cameron

Kim jest Dove Cameron? Bajka z „Atomówek” nie będzie miała przed Wami już żadnych tajemnic

Anna RusakAnna Rusak,17.06.2021 10:00

Gra, śpiewa, a do tego jest osobą queer. Wszystko, czego nie wiecie o Dove Cameron.

Kojarzycie Dove Cameron? Nie? To najwyższa pora to zmienić, bo niedługo będziemy mogli oglądać ją w najnowszej wersji „Atomówek”. Aktorka wcieli się w rolę Bajki, czyli niebieskookiej blondynki i chyba najbardziej wrażliwej dziewczyny z całej trójki.

Co jest takiego ciekawego w Dove? Oczywiście nie tylko jej role, czy umiejętności wokalne - Dove nie tylko gra, ale też śpiewa. Nas bardzo interesuje jej odwaga i otwartość – niedawno wyznała, że jest osobą queer.

Gwiazda Disneya

Jeśli już ją kojarzycie, to najpewniej z serialu Disneya „Live i Maddie”, w którym zagrała rolę obu tytułowych postaci. Serial leciał w 2013 roku, więc jeśli go nie znacie lub nie jesteście pewni_e_x czy to to, o czym myślicie, zerknijcie na ten fragment:

Liv i Maddie - Liv i koszykówka. Odcinek 27. Oglądaj tylko w Disney Channel!

A jeśli nie z „Live i Maddie” to możecie ją jeszcze znać z serialu Netflixa „Kluseczka”:

Kluseczka | Oficjalny zwiastun [HD] | Netflix

Gra, ale też śpiewa

Właściwie od czasów Live i Maddie. W 2015 roku wydala swój debiutancki singiel „If Only”, a pierwszą epkę „Bloodshot” wypuściła w 2019 roku. Na jej profilu na YouTube możecie też zobaczyć kilka coverów. Niedawno połączyła siły z Rezzem w utworze „Taste of You”. Teledysk jest opowieścią o punkowym wampirze, który spotyka hipnotyzującego DJ-a.

Rezz - Taste of You (Official Video) ft. Dove Cameron

Dove Cameron - If Only (from Descendants) (Official Video)

Jest queer

W wywiadzie dla Gay Times wyznała, że jest osobą queer, choć nie przywiązuje się do etykiet. Opisuje się też jako osoba biseksualna i podkreśla, że chce, żeby jej fani wiedzieli, że to część jej życia, którą chce też pokazywać w swojej muzyce.

„Wybieram kochanie siebie, bycie tym, kim jestem każdego dnia i nie zmienianie siebie w zależności od tego w jakim pokoju się znajduję. Nie przepraszam za to, kim jestem”.

Początkowo nie wiedziała, bała się to opisać, choć starała się sugerować swoją seksualność. Decyzja o tym, żeby opowiedzieć o tym wprost, wynikała trochę z faktu, że po publikacji teledysku „We Belong” została oskarżona o queerbating.

Dove Cameron - We Belong (Official Lyric Video)

Mamy nadzieję, że dzięki temu Dove Cameron stała się Wam trochę bliższa i gdy zobaczycie ją w najnowszych „Atomówkach” będziecie wiedzieli, kim jest! Przy okazji, więcej o "Atomówkach" przeczytacie tutajtutaj!

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Wytatuował prawie całe ciało. Jednego miejsca nie zmieni