lifestyle
Cena garażu w Mikołajkach powala. "Niemiec tego nie zrozumie"
Suczka i kiełbaska

Kiełbasa bohaterką! Wisząc na dronie, uratowała zaginioną suczkę. Niczego słodszego dzisiaj nie zobaczycie

Źródło zdjęć: © Reuters, YouTube.com
Anna RusakAnna Rusak,24.01.2022 14:39

Suczka Millie utknęła na bagnach i gdyby nie dzielny pilot, jego dron i smaczny kawałek kiełbasy, pewnie by utonęła. Oto historia prawdziwego bohaterstwa, w której główną rolę gra… kiełbasa.

13 stycznia suczka Millie zsunęła się z obroży podczas spaceru w Hampshire w południowej Anglii i zaginęła. Znaleziono ją na równinach błotnych i sytuacja nie byłaby tak dramatyczna, gdyby nie fakt, że przypływ mógł pochłonąć i równinę, i znajdującą się na niej suczkę.

W akcję ratunkową zaangażowała się straż przybrzeżna, policja, wolontariusze i wolontariuszki oraz straż pożarna. Niektórzy wsiedli nawet do kajaków i próbowali ratować pieska. Niestety, ich wysiłki nie przyniosły skutku i suczce groziło utonięcie.

Kiełbasa z dronem na ratunek suczce

Sytuację uratowała… kiełbasa. A właściwie dron, do którego na sznurku przywiązano kawałek mięsa. Trzeciego dnia na taki pomysł wpadł pilot drona, który wcześniej pomógł w lokalizacji suczki.


Jeden z lokalnych mieszkańców na plaży, z której lecieliśmy, dostarczył nam kiełbaski - myślę, że pochodzili z Aldi. Kobieta je dla nas ugotowała, a my przywiązaliśmy je sznurkiem.

- Chris Taylor, Denmead Drone Search and Rescue. The Guardian

Piesek został zwabiony pysznym kawałkiem kiełbaski i podążył za latającym przysmakiem. W pewnym momencie suczka podobno nawet złapała kawałek (była po prostu bardzo głodna), ściągając przy okazji dron do ziemi, ale na szczęście cała operacja zakończyła się sukcesem.

Ostatecznie udało się przedostać suczkę w bezpieczne miejsce, w którym nie groziło jej utopienie. Chwilę się jeszcze błąkała, ale w końcu cała i bezpieczna znalazła się w swoim domu. Ciekawe, na co wabiliby takiego pieska ludzie, którzy nie karmią swoich zwierząt mięsem? Może na wege kiełbaskę z myszy? W każdym razie tak sprawę komentuje właścicielka suczki:


Millie jest psem ratowniczym, więc jest dość nieśmiała. Uwielbia przebywać w domu, a odkąd wróciła właściwie tylko śpi. Ona po prostu śpi, je, i patrzy na ciebie, jakby chciała powiedzieć: "Odpoczywam, zostaw mnie w spokoju".

Rescuers lead dog to safety by hanging sausage from drone

Źródło: The Guardian, Reuters

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Ten napój zabije Polaka. Tylko prawdziwy Amerykanin sobie z nim poradzi