trendy
Tiktokerzy uderzają się po twarzach plackami tortilli. Dlaczego to jest trend?
Więcej papieża młodzież wytrzyma

Karol Paciorek o rewolucji Czarnka: „To najlepsza rzecz [...] JPII będzie tak znienawidzoną postacią u młodego pokolenia”

Oliwier NytkoOliwier Nytko,15.06.2021 11:18

Lekko Stronniczy jak zawsze mówią z sensem. Według Karola Paciorka, ostatnie decyzje ministra Czarnka doprowadzą do jeszcze większej beki w szkołach. Tak, to temat z JPII, więc się trzymajcie.

bFOweOqH

Temat ostatnich zmian w szkolnictwie to dosłownie temat-rzeka. Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Na przykład o pomyśle zwiększenia godzin historii w szkole - sam na początku uważałem, że jest to dobry pomysł.

Tyle że potem dowiedziałem się, jakie 💩 szykuje minister Czarek. A teraz doszły ostatnie zmiany i zmiana kanonu lektur dla uczniów. Ania pisała o tym tutaj i… cóż, jest śmiesznie. Bo po co uaktualnić sensownie książki w szkole, skoro można zrobić z tego festyn pt. „czy system wytrzyma wysokie stężenie papaja”.

Podobnego zdania jest także ½ Lekko Stronniczych. Głos ludzi, osoba, która ostrzegała lata temu przed dominacją Ubera i posiadacz Toyoty GT86 - Karol Paciorek.

W odcinku 1486 programu Lekko Stronniczy wyraził swoje zdanie na temat ostatnich rewolucji w kanonie lektur. Są to najtrafniejsze słowa, które opisują wymysły ministra Czarnka.

bFOweOqJ

Ja chciałem podziękować, bo okazuje się, że minister Czarnek jest mniej ogarnięty, niż można było się tego spodziewać [...] bo wpychając dzieciom do gardeł lektury z Jana Pawła II, on sprawi, że memów z „papajem”, „JPII”, „2137” i ogólna niechęć do tej postaci będzie tylko rosła.

Kontynuował: "Ja się ciesze, że on to robi, dlatego chciałem podziękować. To jest najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić". Karol przewidział też to, co stanie się w przyszłości: "Daj jeszcze parę lat — JPII będzie tak znienawidzoną postacią u młodego pokolenia, że koniec świata".

Z serca, kłaniam się Panie ministrze Czarnek, strategiem jest Pan wybitnym. Zobaczysz [Włodek] teraz w każdej klasie w gimnazjum będą tacy trolle, którzy będą mówić „nie chcemy czytać książek człowieka, który chronił pedofilie” [...] To będzie taki ferment w klasach, te panie [nauczycielki] będą miały p r z e w a l o n e z góry na dół.

Resztę możecie zobaczyć w tym odcinku LS-a:

Dzisiaj pierwszy mecz Polski na Euro - Lekko Stronniczy 1486

100% prawdy!

Przytoczę jeszcze raz zasłyszaną historię z liceum. Jedna nauczycielka katowała uczniów historią żołnierzy wyklętych. Doprowadziło to do buntu uczniów. Po takich lekcjach ważna rzecz dla naszego kraju została sprowadzona do „zostało nam to obrzydzone”.

bFOweOqL

Mogę się założyć, że teraz będzie tak samo, jak opisywał Karol. Byłem przed chwilą licealistą (mentalnie nadal jestem). Z JPII będzie tylko ciekawiej. Naturalnie przez „ciekawiej” chodzi mi o „więcej memów, żartów, a ogólna niechęć do tej postaci wzrośnie”.

Zanurzmy się teraz w świat memów. Karol Wojtyła nadal jest tematem do śmieszków. Kremówki, wierszyki czy przeróbki obrazków. Ot, standardowy internet. Zamiast dać zaniknąć temu trendowi (bo to kiedyś musi się stać), minister Czarnek podtrzymuje i wręcz zachęca swoimi decyzjami do memowania Jana Pawła II. Ostatnie dni przyniosły przecież kolejne memy, żarty itp. Warto było?

PS. Jeżeli czyta to Włodek, to plox — kup nowe auto, zamiast naprawiać tego Lexusa.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Jan Paweł II,zgłoś
Nie wiem nic o takich rzeczach
Odpowiedz
1
like
1
dislike
Marek,zgłoś
Pan Jaweł daje tyle radości w sieci. Jak prawaki założyły Alkiblę to papieży było w nim po wielokroć 2137. :)
Odpowiedz
1
like
0
dislike
Odwet,zgłoś
Nienawidzę JP2
Odpowiedz
9
like
2
dislike
Zobacz komentarze: 5
Komentarze (5)
arrow
Ofiaromat robi furorę w sieci. "Niech teraz wierna zbliży kartę..."