kanye west
Kanye West założył bluzę z Janem Pawłem II i napisem "White Lives Matter"
Kanye West

Kanye West w najnowszym wywiadzie o cancel culture i ruchu "Me too": "To kontrola umysłu"

Źródło zdjęć: © YouTube.com, Revolt
Anna RusakAnna Rusak,08.11.2021 16:10

Kanye West w ogniu pytań w podcaście "Drink Champs". Są kontrowersje, są pytania o szczepienia, jest też kwestia rozwodu z Kim. Ciekawi?

Kanye West wrócił już z Polski (to oczywiście żart, przypominamy, że to był tylko prank), by na kanale Revolt TV wystąpić w podcaście "Drink Champs". Opowiedział o szczepieniach, swoim stosunku do ruchu "Mee too", odniósł się do swojego związku z Kim i zdradził, czy wciąż popiera Donalda Trumpa. Jesteście ciekawi?

Kanye i szczepienia

Kanye zdradził, jak to jest z jego szczepieniami. Jest antyszczepionkowcem czy nie? Można powiedzieć, że to trochę nierozstrzygnięta kwestia. Kanye powiedział, że przyjął dopiero pierwszą dawkę przeciwko COVID-19, co utrudniło mu trochę plany.

"Kilka tygodni temu pojechałem do Paryża i musiałem przejechać przez Lizbonę, ponieważ akurat przez to miasto możesz przejechać bez szczepienia".

Kanye West On "Donda," Drake, Marriage W/ Kim Kardashian, His Legendary Career & More | Drink Champs

Kanye i "Me too"

Raper odniósł się też do ostatnich zarzutów odnośnie jego współpracy z Marilynem Mansonem, który swego czasu był oskarżany o nadużycia seksualne. Stwierdził, że ruch "Me too" i walka z molestowaniem seksualnym, jest pewną formą orwellowskiej "kontroli umysłu".

"To całe #MeToo... […] Oskarżają cię o coś albo oskarża cię ktoś, z kim byłeś 10 lat temu. Po za tym, niektóre kobiety mają za sobą naprawdę ciężkie doświadczenia.[…] Chodzi wyłącznie o władze oraz politykę. Wiesz, o żądnych władzy maniaków i o kontrolę. To kontrola umysłu niczym w 1984 roku Orwella".

Kanye i cancel culture

Tutaj też pojawił się temat cancel culture. Kanye stwierdził, że nie boi się tej wykluczającej kultury i "jest ponad nią". Dodał też, że robi co w jego mocy, by jak jego znajomi stać się jej częścią.

"Wiesz, kiedy siedzę obok Marylina Mansona i DaBaby, chwilę po tym jak oboje zostali skanacelowani, to dociera do mnie, że nie mogą ich unieważnić. Nie mogą skancenlować piosenki".

trwa ładowanie posta...

Kanye i Kim Kardashian

Mimo doniesień o jego nowej dziewczynie, Kanye twierdzi, że Kim wciąż jest jego żoną. Wychodzi na to, że ogłoszony w lutym rozwód nie został sfinalizowany, a raper wcale nie chce porzucać Kardashianki.

"Moje dzieci chcą, żeby ich rodzice byli razem. Ja chcę, żebyśmy byli razem. Jeśli spojrzysz, jak piszą o tym media, to to nie jest obrazek, który przedstawiają. Nie tego chcą. Chcą, żeby to był nowy ślub, nowy odcinek, nowy program telewizyjny".

Kanye i Trump

Fakt, że Kanye popierał Trumpa był jednym z argumentów, które miałyby go wrzucić do worka "cancel culture". Gospodarze podcastu spytali go więc, czy gdy ma na sobie czerwoną czapkę - symbol poparcia kampanii Trumpa "Make America Great Again" - trudniej mu się dogadać z innymi artystami.

"Wciąż mam swoją czerwoną czapkę. Może nie mam jej na sobie w tym momencie, ale daję wam znać, żebyście znali moje stanowisko"

Poza tym stwierdził też, że John Legend, który kiedyś podzielał jego poglądy polityczne, sprzedał się, gdy wystąpił na koncercie z okazji inauguracji Joe Bidena. Jak widzicie Kanye wciąż nie przejmuje się opiniami innych i gra według swoich zasad. Czy to dobrze? Musicie ocenić sami.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Komentarze (0)
arrow
Adidas dogadał się z Ye. Wznawia sprzedaż kicksów Yeezy