Kancelaria Mentzena: "Umowa o pracę to najgorsza forma zatrudnienia"
Kancelaria podatkowa Sławomira Mentzena sięga po kuriozalne sposoby, by zdobyć ruch na profilu na TikToku. W jednym z filmów pracownica firmy twierdzi, że umowa o pracę to najgorsza forma zatrudnienia. Internauci szybko wyjaśnili ją w komentarzach.
Kancelaria Mentzena to firma, której właścicielem jest prezes partii Nowa Nadzieja (dawniej KORWiN) Sławomir Mentzen. Kancelaria prowadzi konto na TikToku, gdzie pracownicy nagrywają filmy na tematy związane z finansami. Jeden z klipów wywołał duże kontrowersje.
Podobne
- Wyjadacze ROBAKÓW na TikToku to nowa metoda wyłudzania hajsu. Uważajcie!
- Prof. Matczak urażony pomysłem krótszego dnia pracy. "Nie pracujcie wcale"
- Uchodźcy żebrzą na TikToku. Są okradani z większości datków
- Janusz biznesu: "Twój dostawca żyje z napiwków, a nie dobrego słowa" [OPINIA]
- Sławomir Mentzen zachęca do pracy po 60 godz. tygodniowo. Młodzi powinni pracować i spać
- Umowa o pracę to najgorsza forma zatrudnienia. ZUS zabiera ci prawie połowę wypłaty, niewiele mniej skarbówka. Masz złudne poczucie stabilizacji, a na koniec i tak stoisz w tej samej kolejce do lekarza, jak ci, którzy płacą 22,50 składki zdrowotnej - mówi autorka nagrania, które zdobyło ponad 800 tys. wyświetleń w niecałą dobę po publikacji.
Internauci wyjaśnili Kancelarię Mentzena
Przypadkowi internauci wykazali się większą znajomością form zatrudnienia niż pracownica Kancelarii Mentzena. Sekcja komentarzy pod filmem to wyczerpująca lista powodów, dlaczego pracownikowi powinno zależeć na zdobyciu umowę o pracę.
"Też tak myślałem w gimnazjum", "Mam płatny urlop i płatne zwolnienie lekarskie jak mnie coś trafi", "Ale chociaż będę mieć emeryturę", "Pracodawca nie zwolni mnie z dnia na dzień, chroni mnie prawo pracy", "Jak przytrafią mi się choroby w ciąży, to nie zostanę bez środków do życia". To niektóre komentarze pod nagraniem Kancelarii Mentzena na TikToku.
To nie pierwszy raz, kiedy prezes partii Nowa Nadzieja wykazuje się "troską" o prawa pracowników. Swego czasu Kancelaria Mentzena szukała chętnych na stanowisko asystenta ds. obsługi klienta. W ramach pensji od 3 do 3,5 tys. złotych brutto kandydat miał być gotowy m.in. "do pracy ponad normę".
W wywiadzie na kanale namzalezy.pl na YouTube Mentzen skrytykował młodych ludzi, którzy nie mają ochoty do przepracowywania się. Polityk wyraził uznanie do pracowników, którzy pracują po 60 godzin tygodniowo. Wszystko składa się na wizerunek wymarzonego pracodawcy, czyż nie?
Popularne
- "POLSKA GUROM" - Przemek Kucyk zgłasza się na Eurowizję. To jego topka polskiej (pop)kultury
- Nudna reklama Friza i Wersow. Recenzja "Friz & Wersow. Miłość w czasach online"
- Nikita i Cameraboy rozstali się? Mocny statement krąży w sieci
- Wejdą nowe smaki Wojanków? Internet huczy od pogłosek
- Taylor Swift wydała POPrawny album. Dlaczego nie wrócę do "The Life of a Showgirl"? [RECENZJA]
- Bagi na liście Forbes 30 under 30. Znalazł się tam szybciej od Friza
- Taylor Swift zdissowała Charli XCX. Nazwała ją warczącą chihuahuą
- Dawid Podsiadło zagra sekretny koncert dla wybrańców. Trzeba było zbierać tipy...
- Fotograf oskarżył Jeleniewską o kradzież zdjęcia. "To jest po prostu patologia"