popkultura
Oxford wybrał słowo roku. "Tryb goblina" może dotyczyć ciebie
Kamerzysta skazany

Kamerzysta SKAZANY. Śledczy: Mężczyzna, którego pobił, zmarł

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,07.10.2022 10:45

Łukasz W., znany w internecie jako Kamerzysta, usłyszał wyrok za pobicie 66-letniego mężczyzny. Ofiara napaści zmarła cztery miesiące po incydencie. Szczeciński sąd wymierzył patoyoutuberowi surową karę.

Cofnijmy się do stycznia 2020 roku. Jak ustalili śledczy, patoinfluencer Łukasz W., w sieci znany jako Kamerzysta, przed jednym ze sklepów w Szczecinie uderzył pięścią w twarz 66-letniego mężczyznę. Ofiara napaści upadła na chodnik i na chwilę straciła przytomność. Po czterech miesiącach mężczyzna zmarł. Jego rodzina uważa, że Kamerzysta przyczynił się do zgonu 66-latka.

Początkowo świadkowie wskazywali, że sprawcą ataku był patoyoutuber o pseudonimie Lord Kruszwil. Miał on nagrywać w sklepie film na YouTube wbrew woli ekspedientek. Kobiety próbowały wyprosić Kruszwila ze sklepu. Na pomoc ruszył im 66-letni pan Edward. Przed sklepem miało dość do awantury, podczas której patoyoutuber uderzył mężczyznę. Jak podaje portal gs24.pl, podczas przesłuchań wyszło na jaw, że za pobiciem może stać Łukasz W., czyli Kamerzysta. Prokurator postawił mu zarzut pobicia 66-latka.

trwa ładowanie posta...

Łukasz W. "Kamerzysta" skazany!

"Głos Szczeciński" informuje, że 6 października 2022 roku Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie skazał Łukasza W. na pół roku ograniczenia wolności. Ponadto patoyoutuber musi zapłacić 10 tys. złotych zadośćuczynienia dla wdowy i tysiąc złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym. Wyrok jest nieprawomocny.

- Oskarżony tego czynu dopuścił się publicznie, bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego - powiedział PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala.

Kara dla Kamerzysty. "Występek chuligański"

- Podkreślić jeszcze trzeba, że sąd uznał, że to był tzw. występek chuligański czyli rażące publiczne naruszenie prawa bez żadnego powodu - skomentował mec. Krzysztof Tumielewicz, pełnomocnik wdowy, dla portalu gs24.pl.

Kamerzysta w enigmatyczny sposób odniósł się do sprawy na Instagramie. Wrzucił na Story obrazek, na którym widać kreskówkową postać zakutą w kajdanki i odprowadzaną przez policjantów do radiowozu.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Dobrze, że dano większego wyroku bo nie ma żadnych medycznych wdowodów, że jego działanie miało jakikolwiek związek ze śmiercią bądź co bądź człowieka w starszym wieku
Odpowiedz
0
like
1
dislike
Jarosław,zgłoś
Jak to jest wysoka kara to jest dowcip.
Odpowiedz
9
like
0
dislike
Agata,zgłoś
Pół roku?????
Odpowiedz
6
like
1
dislike
Komentarze (3)
arrow
"Troll" Netfliksa to chrystofobia? Odklejka katolickiego portalu