popkultura
Afera pedofilska na YouTube. Zgłoszą sprawę do prokuratury
Proces Kamerzysty zawieszony

Proces Kamerzysty ZAWIESZONY. Patoyoutuberowi dopisze szczęście?

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,21.06.2022 11:45

Łukasz W. "Kamerzysta" nieprędko odpowie za film, na którym on i jego znajomi upadlali chłopaka z niepełnosprawnością umysłową. Według ustaleń szczecińskiej "Gazety Wyborczej", proces patotwórcy został bezterminowo zawieszony. Poznajcie szczegóły sprawy.

Kamerzysta jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych osób w polskim internecie. Mężczyzna zaistniał w sieci w serwisie Ask.fm. Prawdziwą popularność zdobył dzięki projektowi Lord Kruszwil, w ramach którego on i jego kolega Marek promowali patologiczne i szkodliwe społecznie postawy. Youtuberzy zasłynęli m.in. tym, że namówili 10-letniego chłopca, aby obmacywał i oceniał damskie pośladki.

W solowej karierze Kamerzysta nagrał wiele obrzydliwych materiałów np. dorzucał włosy do jedzenia w restauracji, drwił z nosicieli wirusa HIV i w ramach żartu pozorował samobójstwo. Nic nie przebije filmu, w którym Kamerzysta i jego znajomi zaangażowali chłopaka z niepełnosprawnością intelektualną do upadlania się za pieniądze. Ofiara skakała do kontenera na śmieci, schodziła do szamba, jadła kocie odchody i kąpała się w kałuży.

Proces Kamerzysty od początku utajniony

Kamerzysta trafił do aresztu za wyżej wspomniany film pt. Jak daleko się posunie za pieniądze. We wrześniu 2021 roku w Sądzie Rejonowym Szczecin-Prawobrzeże i Zachód rozpoczął się proces, w którym na ławie oskarżonych zasiadły osoby odpowiedzialne za skandaliczny materiał - Łukasz oraz Barber i Wiola (znajomi Kamerzysty). Sąd utajnił przebieg procesu, bo "charakter sprawy może naruszyć interes prywatny osoby pokrzywdzonej".

Co dalej z procesem Kamerzysty?

Szczęście uśmiechnęło się do Kamerzysty. Jak podaje szczecińska "Gazeta Wyborcza", proces patoyoutubera został bezterminowo odroczony, mimo że zbliżał się już do finału. Powodem jest rzekomo choroba sędzi. Według ustaleń "Wyborczej", proces najprawdopodobniej będzie musiał rozpocząć się od początku, w nowym składzie sędziowskim. Na pewno nie dojdzie do tego wcześniej niż po wakacjach.

To nie jedyna dobra wiadomość dla Kamerzysty. W czerwcu pisaliśmy, że kontrowersyjny youtuber pochwalił się w mediach społecznościowych pismem z prokuratury, która umorzyła śledztwo w sprawie obcowania płciowego z małoletnią poniżej 15 roku życia. "Zostanę oczyszczony z wszelkich kłamstw", twierdzi patotwórca.

Która akcja Kamerzysty jest według was najbardziej obrzydliwa?

Źródło: szczecin.wyborcza.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
Young Leosia kręci z Kacprem Błońskim? Internetowe swatki w akcji