ludzie
Mini Majk żąda od Pauliny jednej rzeczy. Internauci w szoku
Jaś Kapela nominowany do "Biologicznej Bzdury Roku 2021"

Jaś Kapela ZOSTAŁ NOMINOWANY do nagrody! Ale do "Biologicznej Bzdury Roku 2021", więc wszystko jest okej

Źródło zdjęć: © To Tylko Teoria, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,30.11.2021 13:38

Jaś Kapela może otrzymać kolejną nagrodę! Na szczęście nie jest to nagroda za jego twórczość pisarską, a za głupoty. Pewnie przez ostatnie miesiące nazbierało się tego sporo, ale tym razem chodzi o "Biologiczną Bzdurę Roku 2021".

Persony Jasia Kapeli nie trzeba przedstawiać nikomu, kto korzysta w sieci. Jest to znany troll, który podejmie się wszystkiego w imię zdobycia popularności. Wyśmianie hymnu Polski? Yup, w 2018 roku dostał nawet za to pozew. Mówienie otwarcie o chronieniu gwałcicieli? To też się zdarzyło na "Kanale Sportowym". Po drodze także groził swojemu oponentowi w formule freak show fight, aby "skończył jak Popiełuszko". Fajny ten człowiek z naszego Jasia, taki nieogarnięty i rzucający masę bzdur.

Na początku 2021 roku, jeszcze przed całym poostormem związanym z "Hejtparkiem", Kapela napisał artykuł do "Wyborczej". Spoko, fajnie, że mógł się wypowiedzieć na tematy... właśnie, o czym Jaś napisał?

"Jaś Kapela: Mój pies je rośliny - oskarżono mnie o znęcanie i tortury", Jaś Kapela

Artykuł Jasia Kapeli
Artykuł Jasia Kapeli (Wyborcza)

A, oto poszło. Jaś starał się przekonywać, że wilki żywią się głównie żywnością roślinną. Tak to argumentował:

Wilki też jedzą rośliny. Szczególnie w zimie. Badania nad populacją w parku Yellowstone wykazały, że aż w 74 procent odchodów znaleziono resztki z pokarmów wegańskich. Jeśli oglądaliście filmy dokumentalne o tych drapieżnikach, to sami wiecie, że nie tak łatwo im dopaść uciekający posiłek. Większość polowań kończy się porażką.

Łukasz Sakowski, organizator plebiscytu "Biologiczna Bzdura Roku", teraz rozjechał Jasia i zdementował jego bzdurną paplaninę. Cytując słowa Łukasza:

W rzeczywistości wilki są zwierzętami typowo mięsożernymi. Ich dieta składa się niemal wyłącznie z tkanek zwierzęcych. Z trawieniem tkanek roślinnych lepiej od wilków radzą sobie psy. Podczas swej krótkiej ewolucji u boku człowieka wykształciły mechanizmy ułatwiające rozkładanie skrobi. Dzięki temu pomimo swej mięsożerności są w stanie odżywiać się także roślinami.
Jaś Kapela na dowód swoich twierdzeń przytoczył pracę naukową dotyczącą wilków z Parku Narodowego Yellowstone. Jego zdaniem napisano w niej, że odchody tych zwierząt składają się w 74% z resztek roślinnych. Tymczasem w badaniu podano inaczej: że w 74% odchodów znaleziono jakieś szczątki roślinne. Nie jest to zaskakujące ani nie świadczy o roślinożerności wilków. Odżywiając się swoimi ofiarami, spożywają też treść z ich przewodów pokarmowych. Dlatego w ich ekstrementach mogą być pozostałości zieleniny, owoców itp.

KTO BY SIĘ SPODZIEWAŁ

No kto by pomyślał, że Jaś Kapela powie coś nieprawdziwego? I dlatego nasz Jaś otrzymał ekskluzywną nominację do jednej z najważniejszych nagród roku:

Nominacje do "Biologicznej Bzdury Roku 2021"
Nominacje do "Biologicznej Bzdury Roku 2021" (To Tylko Teoria)

Obecnie poznaliśmy tylko dwie nominacje. Zwycięzca tego ważnego plebiscytu otrzyma wirtualną statuetkę "Alternatywnej Zięby" oraz ogromną sławę... czy coś.

Kim jest pierwsza nominowana?

Pierwszą nominowaną do "Biologicznej Bzdury Roku 2021" jest Viola Kołakowska. Nic wam to nie mówi? To witam w klubie. Jest celebrytką znaną z kilku mniejszy ról w polskich komediach romantycznych i... tyle. Na Instagramie ma 25 tys. obserwujących, więc niech będzie - zalicza się do influencerek.

Co odwaliła Viola? Po śmierci Krzysztofa Krawczyka ogłosiła, że "szczepionka przeciwko koronawirusowi powoduje brak odporności immunologicznej". Warto zaznaczyć, że wokalista nie zmarł z powodu koronawirusa, komplikacji po nim, czy chociażby szczepionki (czego zakładanie samo w sobie jest idiotyczne). Kluczowe były choroby współistniejące, w tym, niestety, otyłość.

Nominacje do "Biologicznej Bzdury Roku 2021"
Nominacje do "Biologicznej Bzdury Roku 2021" (To Tylko Teoria)

Trzeba coś dodawać?

Po ogłoszeniu wszystkich nominacji rozpocznie się głosowanie. Każdy będzie mógł zagłosować na najgłupszą biologiczną bzdurę. Wyniki powinny się ukazać na początku stycznia 2022 roku. Możemy spodziewać się kolejnych mocnych zawodników, ale pamiętajcie - Jaś Kapela jest tylko jeden.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Tinder dla wyznawców teorii spiskowych. Znajdź szura na życie