Joker w ciąży w "The Joker: The Man Who Stopped Laughing"

Joker zaszedł w ciążę w najnowszym komiksie. Jak wyglądał poród?

Źródło zdjęć: © DC, Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,05.01.2023 12:30

Joker zaszedł w ciążę i urodził dziecko w nowym wydaniu "The Joker: The Man Who Stopped Laughing". W jaki sposób zaszło do zapłodnienia? Kto jest drugim rodzicem? I najważniejsze: co stało się z dzieckiem?

Komiksy rządzą się własnymi prawami. Dacie wiarę, że Loki (ten z Marvela) urodził konia? Takie tam historyjki z inspiracjami z nordyckiej mitologii. Ale musicie pamiętać, że nierzadko komiksy są w kompletnej innej lidze zwariowania.

Nie to, co filmy i seriale MCU, gdzie, najczęściej wszystko trzyma się całkiem zwykłej mimo wszystko logiki. A teraz stało się to, przez co niektórym mogą wybuchnąć mózgi.

Joker zaszedł w ciążę w "The Joker: The Man Who Stopped Laughing"

Nie, nie mówię tutaj o kobiecie Jokerze, czy niebinarnej formie kosmicznej projekcji, ani nawet alternatywnej rzeczywistości. W czwartym zeszycie "The Joker: The Man Who Stopped Laughing" wydanym 4 stycznia, Joker… zaszedł w ciążę z Zatanną.

Nie, nie "Joker zapłodnił Zatannę", tylko na odwrót. To znaczy... #skomplikowane. Dobrze wyjaśnił to portal "The Direct", bo ciąża była wynikiem rzucenia przez Zatannę zaklęcia na Jokera po tym, jak próbował ją namówić do założenia z nim rodziny.

Zatanna rzuciła zaklęcie, które miało zapewnić, że "nikt inny nigdy nie będzie miał dziecka [Jokera]" - ale wyszło na to, że skoro nikt inny nie będzie mógł mieć dziecka Jokera, to… Joker zaszedł w ciąże.

Joker w ciąży w The Joker: The Man Who Stopped Laughing
Joker w ciąży w The Joker: The Man Who Stopped Laughing (DC, The Direct)

W komiksie jest pokazane, jak Joker budzi się i odkrywa, że jest w ciąży. Jak poważny i odpowiedzialny człowiek udał się do lekarza (ginekologa?), superzłoczyńcy. Od niego usłyszał, że nie wie nawet "skąd dziecko miałoby wyjść".

Odpowiedź? Heh.

Joker urodził dziecko. Jak wyglądał poród?

NIE ZMYŚLAM TEGO. Joker w trakcie badania zwymiotował brązową substancję, która potem przybrała formę dziecka - miniaturowego Jokera. Gdy obaj spojrzeli na siebie, pomyśli, że "ten drugi" jest niesamowicie przystojny.

Joker w ciąży w The Joker: The Man Who Stopped Laughing
Joker w ciąży w The Joker: The Man Who Stopped Laughing (DC, The Direct)
Joker w ciąży w The Joker: The Man Who Stopped Laughing
Joker w ciąży w The Joker: The Man Who Stopped Laughing (DC, The Direct)

To ja już wolę Lokiego i rodzenie koni.

Pamiętajcie, że to komiksy. Także najpewniej nowy szef i król DC James Gunn nie wpadnie na pomysł, aby odtworzyć te spektakularne narodziny w filmach live-action. A szkoda, bo wtedy reakcja społeczeństwa byłaby przepiękna.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4