pop-qultura
Opera w Białymstoku nie chciała wpuścić Ralpha Kamińskiego na scenę? Jest oświadczenie artysty
filmy

Jakie sceny z filmów i seriali są najbardziej podniecające? Brzoskwinia wcale nie jest pierwsza…

Źródło zdjęć: © "Tamte dni, tamte noce", "Uwierz w ducha", "Normalni Ludzie", HBO
Anna RusakAnna Rusak,27.08.2021 10:10

Co na tej liście robi "Pamiętnik" i gdzie znalazła się brzoskwinia z "Tamtych dni, tamtych nocy"? Oto najbardziej podniecające sceny z filmów i seriali

bEUzGqsz

Seks i intymne sceny na ekranie to nic nowego. Już dawno wyszliśmy z "pościelowej kinematografii". Wystarczy obejrzeć pierwszy lepszy serial na Netflixie np. "Sex/Life" - by się o tym przekonać. Nawet nasze produkcje coraz bardziej otwierają się na ten temat.

Platforma FandomSpot postanowiła więc przeprowadzić bardzo ciekawe badanie, które sprawdzało poziom podniecenia, w trakcie oglądania konkretnych scen na ekranie. I nie, nie puszczano im niczego z OnlyFans czy Pornhuba. Twórcy postawili na dobre filmy i seriale.

Na czym polegało badanie?

Zebrali 100 osób i podłączyli ich do urządzeń, które sprawdzają tętno. Potem puścili im 50 scen z filmów i seriali, które zostały uznane za najbardziej "seksowne". W ten sposób chcieli sprawdzić, jakie sceny erotyczne najbardziej wpływają na ludzi.

Ghost - pottery scene VO

Call Me By Your Name | Peach clip

Zastanawiacie się po co mierzyli tętno? Po prostu wzięli pod uwagę, że wiele badań wykazuje bezpośrednią relację między tętnem a podnieceniem - tętno wzrasta, gdy jesteśmy podnieceni (czego najprawdopodobniej sami doświadczyliście). Twórcy badania zadbali też o inkluzyjność i wiarygodność:

bEUzGqsB

"By upewnić się, że badanie jest reprezentatywne dla wszystkich dorosłych, kandydatów wybrano spośród różnych środowisk, lokalizacji, płci, orientacji seksualnej i wieku (od 18 do 72 lat)". Aby wyniki były wiarygodne, osoby uczestniczące w badaniu, zostały poproszone o obejrzenie wszystkich klipów w pojedynkę w pozycji siedzącej, by żadne elementy zewnętrzne nie miały wpływu na ich tętno […]".

- FandomSpot

Co się okazało?

Wyszło na to, że najbardziej podnieca nas… realność i naturalność. Pierwsze miejsce zajęła scena z "Normalnych Ludzi", podczas której główna bohaterka Marianne ma drobne problemy ze ściąganiem biustonosza.

Daisy Edgar jones Normal people season 1 episode 8 (Marianne)

Poza tym w zestawieniu oczywiście znalazła się scena z brzoskwinią z "Tamtych dni, tamtych nocy". Moim osobistym największym zaskoczeniem jest obecność "Pamiętnika", ale może tutaj też działa zasada "naturalności"? W każdym razie tutaj macie całą listę:

 1. Finałowa scena seksu w "Normalni Ludzie"
 2. Scena lepienia garnków z "Uwierz w ducha"
 3. Scena ze złamanym łóżkiem z "Jessica Jones"
 4. Scena z brzoskwinią w "Call Me By Your Name"
 5. Pierwsza scena seksu pod prysznicem Alex i Piper z "Orange Is The New Black"
 6. Scena seksu po walce w "Mr & Mrs Smith"
 7. Dr Izzie, dr Karev i "ściągnij spodnie" w "Grey's Anatomy"
 8. Jonathan Pine i Jemima "Jed" Marshall w "Nocnym recepcjoniście"
 9. Lisbeth Salander i Mikael Blomkvist w "Dziewczynie z tatuażem"
 10. Noah i Allie w "Pamiętniku"

the notebook kissing scene in the rain [HQ]

Co o tym myślisz?
 • serduszko
 • ogień
 • uśmiech
 • smutek
 • złość
 • kupka
Komentarze (0)
arrow
Genzie: fani krytykują NUDĘ i członków. A Fusialka tworzy filmy z uczestnikami "Twoje 5 Minut!": Matim, Kingą i innymi