kalendarz 2023

Jaki kalendarz na 2023 rok? Propozycje dla każdego

Źródło zdjęć: © empik.com, papierniczeni, papiery wartościowe, rzeczownik, ufilemona
Anna RusakAnna Rusak,30.12.2022 07:00

Najlepsze kalendarze na 2023 rok znajdziecie w naszym poradniku. Są i ścienne, i książkowe, te dla minimalistów i dla zodiakar. Nawet ci, którzy wypełnianie kalendarza porzucają po dwóch miesiącach, znajdą coś dla siebie.

Jeśli jesteście fanami/fankami organizacji lub lubicie prowadzić dzienniki, zapewne rozglądacie się za kalendarzem na 2023 rok. Tak, niektórzy wciąż lubią korzystać z ręcznych zapisków i nie używają jedynie kalendarza w telefonie.

Jeśli zastanawiacie się, jaki kalendarz na 2023 rok wybrać, to przychodzimy do was z poważnym zestawem propozycji. Znajdzie się coś dla tych, którzy wyznają minimalizm, dla tych, którzy chcieliby- jak zodiakary - wcześniej wiedzieć o pełniach księżyca i dla tych, którzy szukają czegoś optymistycznego. Spokojnie, nie zabraknie też kalendarzy na ścianę i dla tych, którzy gdzieś tak po dwóch miesiącach tracą zapał.

Jaki kalendarz wybrać na 2023 rok?

Przed wybraniem kalendarza należy się zastanowić, do czego będziemy go używać. Kalendarz ścienny może być dobrym wyborem dla tych, którzy chcieliby udostępniać drobne informacje wszystkim domownikom. Można go powiesić w kuchni i zaznaczać, który z współlokatorów ma w danym tygodniu dyżur na sprzątanie, czego brakuje w lodówce, kiedy który z domowników ma urodziny. Kalendarze ścienne z wydzieranymi kartkami też się sprawdzą. Ich zaleta jest taka, że zabierają o wiele mniej miejsca.

Kalendarze książkowe to dobre rozwiązanie dla zapracowanych. Przed kupnem warto się zastanowić, jakie są nasze potrzeby. Jeśli mamy zwyczaj robienia wielu notatek każdego dnia, to najlepszym wyborem będzie taki, gdzie jedna strona jest dedykowana jednemu dniu. Taki wybór jest też dobry dla tych, którzy w kalendarzach chcą prowadzić dziennik czy pamiętnik.

Na rynku są też takie kalendarze, gdzie na dwóch lub jednej stronie widać cały tydzień. Taki kalendarz jest idealny dla osób, które planują cały tydzień z góry. Można w nim wpisywać np. terminy sprawdzianów i wtedy po jednym spojrzeniu widać, jaki tydzień nas czeka w szkole czy na uczelni.

Kalendarze dla zodiakar i zodiakarzy

Zaczniemy od kalendarzy dla zodiakar i zodiakarzy. Jednym z popularniejszych jest ten wydawany przez Wydawnictwo Kobiece. Czaromarownik 2023 ma rozkład na pół strony na jeden dzień i znajdziecie w nim m.in. informacje o fazach księżyca, manifestacjach i zielarstwie. A jeśli macie trochę większy budżet, to może zainteresuje was Terminarz 2023 "Magic of I", który znajdziecie a stronie Rzeczownika.

trwa ładowanie posta...

Kalendarz dla minimalistów

Fani minimalizmu z pewnością odnajdą się w kolekcji "Klasyk" stworzonej przez firmę Papierniczeni. Równie prosto przedstawia się pod tym względami kalendarz od japońskiej firmy Muji. Jeśli kochacie słowa lub/i słowne kolarze to zapewne zainteresuje was również innych ich kalendarz na 2023 "Wycinki w termosie", który powstał we współpracy z Gosią Konieczną.

trwa ładowanie posta...

W tym roku niestety nie dostaniemy Sezonownika, czyli jednego z ulubionych kalendarzy, którym interesują się wszyscy fani natury. Może w zastępstwie sięgniecie po kalendarze na 2023 od Papierów Wartościowych? Mają i proste, i piękne kwiatowo-zwierzęce okładki, a do tego można je dostosować pod swoje upodobania w kwestii wewnętrznego rozkładu!

trwa ładowanie posta...

Kalendarze ścienne na 2023 rok

Możliwe, że zamiast takich książkowych kalendarzy wolicie ich ścienne odpowiedniki. Tutaj chyba jednym z popularniejszych wyborów jest "Kan", czyli minimalistyczny kalendarz od Studia Pragmatic z Warszawy. Jeśli miałabym polecać kalendarz na ścianę na 2023 rok, który będzie jednocześnie sprawiał, że codziennie się uśmiechniecie, to wybrałabym ten od "Przekroju".

trwa ładowanie posta...

Fani kawy z pewnością ucieszą się ze ściennego kalendarza na 2023 od Coffedeska, a jeśli interesujecie się słowiańskimi wierzeniami i ludowością, to może zainteresuje was ścienny kalendarz z miejscem na notatki i zaznaczonymi słowiańskimi świętami od Lili, którą znajdziecie na Instagramie pod nazwą "serafiny_cherubiny".

trwa ładowanie posta...

Jeśli jesteście kociarzami, to mogę się założyć, że zainteresują was kalendarze od Filemona, czyli ze strony prowadzonej przez fotografkę Monikę Małek. Znajdziecie tam i kalendarz z kotami na 2023 rok i specjalny kalendarz zdzierak z 365 różnymi kocimi świętami. Psiarzy z kolei może zainteresować dość intrygujący kalendarz "2023 Psy. good morning inc" dostępny na stronie bardzorozsadnie.com. To figurki psów, które można złożyć z stojący kalendarz miesięczny na 2023 rok.

trwa ładowanie posta...

Jak więc widzicie, wybór jest naprawdę ogromny i każdy pasjonat czy fan zapewne znajdziecie kalendarz dla siebie. Jeśli jednak wypełnianie kalendarza kończy się dla was mniej więcej w lutym, to może lepszym zakupem okaże się np. "Bezplaner" od Joanny Okuniewskiej? Piękne planery dostaniecie również od Aleksandry Morawiak, której kolaże z pewnością kojarzycie. Na jej stronie dostępne są też kalendarze ścienne.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
lemur,zgłoś
Dla mnie może być, bez niedziel i świąt kościelnych.);-
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się