Jak stracić przyjaciół?

Jak stracić przyjaciół? 10 pro-tipów dla spragnionych samotności

Źródło zdjęć: © YouTube / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,03.03.2021 15:38

Wiele osób zastanawia się, jak znaleźć przyjaciela i zbudować z nim trwałą, głęboką relację. A co z ludźmi, którzy wolą swoje odbicie w lustrze i chcą zepsuć albo zakończyć relacje z przyjaciółmi? Oto poradnik dla nich!

Zanim przejdę do wymieniania porad dla najgorszych przyjaciół, wyjaśnię jedną kwestię. Jest to tekst o satyrycznym charakterze, którym nie zachęcam do zerwania relacji z bliską osobą – o ile nie jest ona toksyczna lub niebezpieczna.

Chcę zwrócić uwagę na to, że łatwo można zapomnieć, jak trudno jest zbudować przyjaźń. Szczególnie jest to problem w obecnych czasach, kiedy spotykanie się ze sobą w "realu" jest utrudnione. Sprawdźcie, czy stosujecie się do wskazówek w niniejszym poradniku – oby nie!

Jak stracić przyjaciół? Proste sposoby

Nie odzywaj się jako pierwszy_a

Czekaj aż to Twoi przyjaciele zadzwonią Ciebie jako pierwsi. SMS-y lub wiadomości na Messengerze wysyłaj tylko jako odpowiedź na wiadomość jego_jej. Dawaj "lajki" pod postami swoich przyjaciół tylko wówczas, jeśli oni zareagowali na Twoje fotki.

Zamilcz

Jeśli Twoim przyjaciołom nadal na Tobie zależy, przestań się do nich w ogóle odzywać. Oni w końcu też przestaną.

Nie spotykaj się z nimi

Nic tak nie psuje przyjaźni, jak widywanie się z przyjaciółmi... wcale. Żadnych wspólnych imprez, żadnego wyjścia na piwo albo na spacer. Zachowuj się tak, jakbyś dostał sądowy zakaz zbliżania się do przyjaciół na 100 metrów.

Zacznij im mówić, jak mają żyć

Dyktuj im warunki, z kim mogą się spotykać, na kogo głosować w wyborach, co jeść, co mówić, co oglądać.

Więcej pro-tipów, jak pożegnać się ze swoimi przyjaciółmi

Pożyczaj i nie oddawaj

Zacznij od drobnych rzeczy – pożycz od swoich przyjaciół książkę i, ups, zapomnij ją oddać. Potem zapomnij o tej super kiecce na sylwestra, smartfonie, a skończ na kluczach do samochodu i mieszkania

Pożyczaj pieniądze i nie oddawaj

Czy coś wkurza Polaków bardziej niż dłużnicy? Tak: przyjaciele-dłużnicy! Weź od razu pożyczkę w parabanku na nazwisko przyjaciela_przyjaciółki.

Nie kryj się z tym, że obgadujesz przyjaciół za ich plecami

Niech Twoi przyjaciele dowiedzą się, że uważasz, iż są otyli, głupi, biedni, nudni... ale nie od Ciebie, tylko od innych ludzi. Od mamy, taty, listonosza, profesora na uczelni.

Nie bądź powiernikiem ich tajemnic

Kiedy Twoi przyjaciele mówią Ci o czymś i zaznaczają, że jest to sekret, potraktuj to jak hot plotę, która musi pojawić na Pudelku!

Proś o pomoc, ale nigdy nie pomagaj

To Ty jesteś zawsze w potrzebie i to do Ciebie trzeba gnać na ratunek, niezależnie od pory dnia i nocy. Ale jeśli oni czegoś potrzebują, mów, że jesteś zajęty... a potem poproś o pomoc.

Nie myj się

Nie ma łatwiejszego sposobu na odtrącenie kogokolwiek, niż zerwanie znajomości z higieną osobistą. To nie Twoja wina, że nie masz przyjaciół, tylko Twojego ciała!

Ciekawi Was, co słychać u "Przyjaciół"? Dobre wieści! Wkrótce wracają do streamingu.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 156
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
shiet imo ta ostatnia porada czy tam która która mówi o tym, żeby się nie myć. Co ma wspólnego nie mycie się z przyjacielem?
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się