Nieświeże mięso z indyka

Indykowa afera. Ludzie najeżdżają na supermarkety

Źródło zdjęć: © X
Oliwia Ruta,
25.12.2023 15:44

Brytyjczycy skarżą się na nieświeże mięso z indyka. Oskarżają supermarkety o zrujnowanie ich świąt.

Pieczony indyk to tradycyjna potrawa podawana w Wielkiej Brytanii. Mięso króluje na stole szczególnie podczas Świąt Bożego Narodzenia. Niemalże każdy Brytyjczyk zaopatrza się chociaż w jedną sztukę przed Wigilią. Przygotowanie idealnego indyka to długotrwały i wymagający proces. Potrawę najczęściej podaje się z pieczonymi ziemniakami i ciemnym pieczeniowym sosem.

Zjełczały indyk straszy Brytyjczyków

Wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez pieczonego indyka. Aby zaspokoić potrzeby Brytyjczyków sklepy zaopatrują się w hurtowe ilości tradycyjnego mięsa. Niestety z roku na rok jakość drobiu marnieje. W tym sezonie liczba skarg na nieświeże mięso przerosła ludzkie pojęcie.

trwa ładowanie posta...

Wściekli internauci krytykują supermarkety w sieci. Dodatkowo zamieszczają zdjęcia swoich indyków i skarżą się na zjełczałe obślizgłe mięso. Użytkownicy X wymieniają z nazwy sklepy, w których zakupili drób. Wśród supermarketów, które zawiodły klientów w te święta pojawiły się giganty takie jak Aldi czy Tesco.

trwa ładowanie posta...

W internecie pojawiła się masa nieprzychylnych komentarzy dotycząca tegorocznych indyków: "na litość boską, tegoroczny indyk jest jeszcze gorszy niż w poprzednie Święta Bożego Narodzenia.", "Moja córka kupiła w piątek indyka w Sainsbury's. Chciała go przygotować na Wigilię, ale był zgniły. Kiedyś kupiłem udziec jagnięcy od Sainsbury’s i również był zepsuty. Czyżby nie przechowywali odpowiednio mięsa?", "Kupiłem indyka w Aldi z datą do 27 grudnia. Właśnie go otworzyłem. Niestety był zepsuty. Dzisiejszy obiad zrujnowany".

Źródło: Daily Star

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0