lGBT+
Pierwsza transpłciowa aktorka z nominacją do Emmy! MJ Rodriguez w końcu doceniona
LGBT+

Hostel dla osób LGBT+ będzie ponownie otwarty. Wy też możecie pomóc!

Źródło zdjęć: © Mercedes Megling / Unsplash.com
Anna RusakAnna Rusak,12.05.2021 13:05

Konkurs rozstrzygnięty, więc można napisać, że już oficjalnie do Warszawy wraca miejsce, w którym osoby LGBT+ będą mogły poczuć się bezpiecznie. Aha no i najważniejsze - Wy też możecie pomóc

bEpOcOeX

Dwa lata - tyle zajęło Warszawie stworzenie miejsca, które będzie pomagało osobom LGBT+ znajdującym się w kryzysie bezdomności. To wielki sukces starań stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza i zaprzyjaźnionych z nią organizacji.

Stworzeniem „całodobowego schronienia i wsparcia interwencyjnego dla osób o innej tożsamości psychoseksualnej w formie mieszkań wspomaganych treningowych" zajmie się Lambda Warszawa, czyli organizacja od dawna pomagająca osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

Co prawda, nie wiadomo jeszcze, kiedy hostel ruszy, ale papiery są już podpisane przez Prezydenta Warszawy, także możemy zacząć świętowanie! Warto jednak wiedzieć, że...

bEpOcOeZ

To nie pierwsze takie miejsce

W Warszawie już wcześniej działach hostel interwencyjny, który także prowadziła ekipa Lambdy Warszawa. Był współfinansowany ze środków norweskich i w latach 2015-2016 zgłosiło się do nich 70 osób z całej Polski. Niestety jednak środki niepubliczne zgromadzone do utrzymania hostelu nie były wystarczające i miejsce trzeba było zamknąć.

Dopiero niedawno inne miasta – Kraków i Poznań – zmieniły coś na naszej mapie i otworzyły właśnie takie, wspierające osoby LGBT+ hostele. Więcej pisaliśmy o tym, chociażby tutaj.

bEpOcOfb

"Nazwa jest tutaj drugorzędna. Najważniejsze jest to, że największe polskie miasto i stolica dużego europejskiego kraju wreszcie dostrzegła osoby LGBT+, które potrzebują pilnej pomocy, często ratującej życie".

- Miłość Nie Wyklucza

Czemu takie inicjatywy są potrzebne?

Chociażby dlatego, że takie osoby często są narażone na przemoc i bezdomność, wynikając np. z braku akceptacji ze strony najbliższych. A jeśli chcecie znaleźć odpowiedź na to pytanie w świecie kultury, to możecie po prostu obejrzeć „Pose” na Netflixie. Gwarantuję, że nigdy więcej taka wątpliwość nie pojawi się w Waszych głowach (a poza tym serial jest świetny i każdy, absolutnie KAŻDY powinien go obejrzeć).

W każdym razie dzięki takim miejscom osoby LGBT+ mogą w końcu, choć w minimalnym stopniu, poczuć się bezpiecznie. Poza tym hostele zapewniają im zrozumienie i niezbędne wsparcie psychologiczne, prawne i socjalne, aby mogły stanąć na własne nogi.

bEpOcOfh

Oczywiście bez pomocy darczyńców wspierających stowarzyszanie Miłość Nie Wyklucza, to wszystko nie byłoby możliwe, także zachęcamy Was do wsparcia organizacji! Jeśli chcecie, by hostel szybko ruszył, to warto też wesprzeć Lambdę!

"Prawidłowe funkcjonowanie placówki będzie możliwe dzięki wkładowi własnemu - tylko w ten sposób będziemy mogli zapewnić wsparcie większej ilości osób LGBT+ zagrożonych bezdomnością. W tym celu uruchomiliśmy zbiórkę, która pozwoli nam zebranie wymaganej kwoty".

- Lambda Warszawa
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Zdjęcie z całującymi się dziewczynami z Łodzi wywołało burzę. Dlaczego Polska ma taki problem?