Henry Cavill w Warhammer 40,000

Henry Cavill w aktorskiej adaptacji "Warhammer 40K". To będzie hit

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,19.12.2022 09:30

Henry Cavill żegna się z rolami Geralta w "Wiedźminie" i Supermana w uniwersum DC Comics. Jaki będzie następny krok w karierze gwiazdora? Gwiazdor wybrał Amazona i serial "Warhammer 40K".

2022 rok jest dla Henry'ego Cavilla czasem pożegnań. Aktor po trzech sezonach "Wiedźmina" odszedł z obsady serialu. Rolę Geralta z Rivii przejmie po nim Liam Hemsworth. Internet huczy od plotek, że Cavillowi miał nie spodobać się pomysł scenarzystów na poprowadzenie serialu. Nie jest tajemnicą, że twórcy netfliksowego "Wiedźmina" nie są wierni prozie Andrzeja Sapkowskiego na każdym kroku.

Niektórzy komentatorzy sądzili, że Cavill rezygnuje z roli zabójcy potworów, by skupić się na roli Supermana. Nic bardziej mylnego. Aktor opublikował na Instagramie post, w którym stwierdził, że jego misja jako Supermana dobiegła końca. "Moja kolej noszenia peleryny minęła, ale wartości, które wyznaje Superman, nigdy nie znikną. To była fajna przygoda z wami wszystkimi, naprzód i w górę!" - napisał Cavill.

trwa ładowanie posta...

Henry Cavill w "Warhammer 40K"

Cavill znalazł już nową pracę. Aktor będzie gwiazdą nowego serialu science fiction "Warhammer 40K". Sensacyjną wiadomość jako pierwszy opublikował portal "The Hollywood Reporter". Niedługo później sam gwiazdor potwierdził temat na Instagramie.

"Od 30 lat marzyłem, by zobaczyć świat Warhammera na żywo. Dzisiaj, gdy od 22 lat siedzę w branży, w końcu czuję, że moje umiejętności i doświadczenie pozwalają mi, po poprowadzić kinowe uniwersum Warhammera" - oświadczył Cavill na Instagramie. Gwiazdor dziękuje swojej partnerce Natalie Viscuso, która pełni fukcję wiceprezes firmy Vertigo Entertainment, mającej na koncie współpracę z Amazon Prime Video.

"Bez niej [Natalie - red.] nie znaleźlibyśmy tak idealnego domu jakim jest Amazon. A posiadanie domu takiego jak Amazon pozwoli nam wiernie odwzorować ogromną skalę Warhammera. Wszystkim fanom tego świata obiecuję go uszanować. Obiecuję, że wniosę coś znajomego. Postaram się również dać coś fantastycznego, czego dotąd nie widziano"

- Henry Cavill [Instagram]

Aktor ma dołączyć do głównej obsady i zostać producentem wykonawczym. Serial jest na razie w fazie koncepcyjnej. Cavill oznajmił, że poszukuje filmowców i scenarzystów, którzy pomogą mu w wyprodukowaniu dzieła.

trwa ładowanie posta...

"Warhammer 40K". Co to jest?

"Warhammer 40K" (lub "Warhammer 40,000") to gra bitwena, która polega na toczeniu potyczek przy pomocy miniaturowych figur - modeli pojazdów, żołnierzy i innych obiektów. W rozgrywce istotne jest tło fabularne. Akcja osadzona jest w futurystycznej dystopii, świecie spustoszonym przez wojnę. "Warhammer 40K" to nie tylko system bitewny, ale wydawnictwa książkowe, komiksowe, karciane i gry wideo.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2