Wiedźmin: Henry Cavill odchodzi, ale producent uspokaja

Netflix: "Wiedźmin". Zmiana aktora grającego Geralta. Fani w panice

Źródło zdjęć: © Facebook, Instagram, Kolaż: Vibez, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,31.10.2022 15:30

Serial "Wiedźmin" zmienia aktora grającego główną rolę. Geraltem z Rivii był Henry Cavill, a teraz będzie nim brat Thora, czyli Liam Hemsworth. Internet już bojkotuje serial, a producent zapewnia, że "Wiedźmin da radę".

Sezon drugi "Wiedźmina", serialu  Netfliksa opartego o prozę Andrzeja Sapkowskiego, nie zdobył najwyższych ocen. Wygląda na to, że to nie koniec problemów z produkcją. Niedawno otrzymaliśmy wiadomość, że serialowy Geralt, czyli aktor Henry Cavill odchodzi z planu. Następny sezon "Wiedźmina" będzie jego ostatnim.

Dlaczego to zrobił? Fani mają już kilka teorii. Ale po kolei.

"Wiedźmin": był Henry Cavill, będzie Liam Hemsworth

Fani przygód Geralta z Rivii otrzymali solidną dawkę zaskoczenia, bo oto oficjalne konto serialu ogłosiło zmiany w obsadzie aktorskiej. Po trzecim sezonie w postać Białego Wilka wcieli się Liam Hemsworth, prywatnie brat Chrisa Hemswortha, czyli Thora w MCU.

"Moja podróż jako Geralt z Rivii była wypełniona zarówno potworami, jak i przygodami, i niestety, będę odkładał mój medalion i moje miecze w czwartym sezonie. W moim zastępstwie fantastyczny Liam Hemsworth przywdzieje płaszcz Białego Wilka. Podobnie, jak w przypadku największych postaci literackich, przekazuję pałeczkę z szacunkiem dla czasu spędzonego na wcielaniu się w Geralta i entuzjazmem, że Liam wcieli się w tego najbardziej fascynującego i skomplikowanego człowieka" - napisał Cavill w wydanym oświadczeniu.

trwa ładowanie posta...

W skrócie: mieliśmy Cavilla, dostaniemy Hemswortha.

trwa ładowanie posta...

Dlaczego Henry Cavill odchodzi z serialu "Wiedźmin"

Drugim sezon "Wiedźmina" od Netflixa jest - moim zdaniem - straszny i fatalny. Inaczej nie można tego opisać. Czy to może mieć związek z odejściem Cavilla?

Cavill miał oryginalnie trwać w serialu przez aż siedem sezonów, które zostały zaplanowane pierwotnie przez showrunnerkę Lauren Schmidt Hissrich. W rozmowie z "The Hollywood Reporter" z końca 2021 roku Cavill oficjalnie ogłosił, że "absolutnie" będzie kontynuować swoją rolę w "Wiedźminie" przez siedem sezonów.

Jego jedynym warunkiem było to, że twórcy mieli kontynuować opowiadanie historii jednocześnie doceniając prozę Sapkowskiego. - Tak długo, jak możemy kontynuować opowiadanie wspaniałych historii, które honorują pracę Andrzeja Sapkowskiego - powiedział dla "The Hollywood Reporter".

A chciałbym tylko przypomnieć że scenarzyści "Wiedźmina" mieli przyznać się do tego, że nie lubią dzieł Sapkowskiego oraz gier autorstwa CD Projekt RED. Także z tego możecie wywnioskować, dlaczego najważniejsze osoby mogły chcieć odejść z serialu.

Inne wytłumaczenie? Henry Cavill będzie wkrótce bardzo zajętym człowiekiem. Zacznijmy od mniej sprawdzonych informacji. Według plotek, Henry ma się pojawićw drugim sezonie "Rodu Smoka".

trwa ładowanie posta...

Druga rzecz, tym razem pewna: Henry Cavill powrócił do roli Supermana:

"Oto mały przedsmak tego, co ma nadejść, moi przyjaciele. Świt odnowionej nadziei. Dziękuję za waszą cierpliwość, zostanie ona nagrodzona" - przekazał na Instagramie zapowiadając swój powrót do roli kultowego super bohatera.

trwa ładowanie posta...

Niedawno został ujawniony kolejny projekt Henrego. Tym razem z Guyem Ritchiem, z którym współpracował przy genialnym i niedocenionym "Man from UNCLE", zagra w nowym filmie akcji dziejącym się w trakcie II wojnie światowej. Chodzi o "The Ministry Of Ungentlemanly Warfare".

Zdecydowanie nie powinniśmy spisywać na straty Liama Hemswortha, który jest naprawdę dobrym aktorem. Ma potencjał, więc nie należy za tę zmianę jeszcze wieszać na serialu Netfliksie psów.

Jeden z producentów "Wiedźmina" - Tomasz Bagiński w grudniu ubiegłego roku stwierdził, że specjalnie "zmienili" fabułę drugiego sezonu, ponieważ młodzi ludzie lubią przeskakiwanie w wątkach. Teraz zmianę obsady skomentował słowami, że "Wiedźmin da radę". W jego poście na Facebooku czytamy:

"Zdaję sobie sprawę, że wczorajsze ogłoszenie wywołało szok co najmniej taki jak przejęcie Twittera przez Elona, ale świat nie takie zaskoczenia przetrwał. Wiedźmin da radę. Trzeci sezon jest bardzo mocny. Do czwartego jeszcze minie parę lat. Bond i Batman przy każdej zmianie wizerunku coś tam nowego i ciekawego odkrywają. Mamy czas. Geralt jest w tej samej lidze" - przekazał.

trwa ładowanie posta...

To co, dacie (jeszcze) szanse "Wiedźminowi" Netfliksa?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 32
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Cirilla123.,zgłoś
Szkoda, że zmieniają aktora ponieważ ten był w tej roli idealny. Dopiero po obejrzeniu 2 sezonu zaczęło mi się podobać. Głównie oglądałam ze względu na ciri i geralta.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Ciri,zgłoś
Geralt jest tylko jeden 👍
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
No co,zgłoś
A mogą sobie go zmieniać.. Przecież ten serial nie jest o Geralcie z Rivii tylko o Yenefer. I tak tez się powinien nazywać.. Wiedźmin to tam się tylko pojawia chwilami żeby pokazać bicka i fabuła leci dalej ale bez niego..
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 4