film
Joker 2 OFICJALNIE zapowiedziany. Fani domyślają się, że do obsady dołączy "ktoś" znany
Czarnoskóry Superman

Nadlatuje czarnoskóry Superman! Szykuje się megahicior dla HBO Max?

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.07.2021 13:05

Studio produkcyjne Outlier Society, którego właścicielem jest Michael B. Jordan, rozpoczęło pracę nad niezwykle ciekawym projektem dla HBO Max. Produkcja opowie o alternatywnej, czarnoskórej wersji Supermana. Poznajcie szczegóły!

bFORAYzn

Projekt jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju i spowity aurą tajemnicy, przez co tym bardziej wzbudza zainteresowanie fanów uniwersum DC. Portalowi "Collider" udało się ustalić, że projekt - opisywany jako serial limitowany dla HBO Max - otrzymał już scenarzystę, lecz póki co nieznane jest jego nazwisko. Historia ma być oparta na motywach komiksowej historii superbohatera znanego jako Val-Zod.

Jeśli nie wiecie, kim jest Val-Zod (ja do dzisiaj nie miałem pojęcia), to jest to postać stworzona na potrzeby komiksów w 2014 roku - informuje PAP. To Superman żyjący w równoległym wymiarze znanym jako Ziemia-2. W tym uniwersum Kal-El, czyli Clark Kent, zginął podczas wojny. Gdy rodzice Val-Zoda zostali straceni, bohater trafił na Ziemię-2, której stał się obrońcą.

Nie wiadomo, kto będzie odtwórcą głównej roli, choć najczęściej wymienianym aktorem jest Michael B. Jordan.

bFORAYzp

Tak właściwie to nadlatuje dwóch czarnoskórych Supermanów

Serial dla HBO Max to nie jedyna produkcja, która opowie o czarnoskórym Supermanie. Należące do J.J. Abramsa studio Bad Robot też pracuje nad filmem o obrońcy ludzkości. Tytuł powstaje dla studia Warner Bros. i przedstawi znaną nam wszystkim historię Clarka Kenta/Supermana. Różnica będzie polegała na tym, że superbohatera zagra czarnoskóry aktor, a na stołku reżysera zasiądzie czarnoskóry twórca.

Michael B. Jordan był łączony z filmem od studia Bad Robot

Jakiś czas temu plotki sugerowały, że Michael B. Jordan wcieli się w rolę Supermana w filmie od studia Bad Robot, jednak aktor temu zaprzeczył. Mężczyzna nie chciał być łączony z filmem ze względu na to, iż twórcy projektu zamierzają zmienić rasę głównego bohatera, podczas gdy mogliby wykorzystać czarnoskórą wersję Supermana z komiksów. Właśnie dlatego Jordan stworzy własny serial dla HBO Max.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Powstaje film o Gabby Petito. Nie minął rok od tajemniczej śmierci blogerki