popkultura
Cyberpunk 2077. Ruszyła zbiórką na grę planszową. Cena jeży włosy na głowie
Harry Potter

Harry Potter i Hermiona Granger, których stworzyła sztuczna inteligencja. Poznacie ich?

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, imgur.com
Anna RusakAnna Rusak,26.04.2022 11:30

Harry Potter, którego stworzyła sztuczna inteligencja! Jeśli zastanawiacie się, jak wyglądałaby książkowa Hermiona Granger, to teraz możecie to sprawdzić. Wszystko dzięki dziewczynie, która postanowiła odtworzyć "prawdziwe" postaci z "Harry’ego Pottera".

bFOmUnjD

Jak bardzo przyzwyczailiście się do wizerunku postaci z Harry’ego Pottera z filmu? Mogę się założyć, że nawet osoby, które w pierwszej kolejności przeczytały książkę, wciąż myśląc o tych postaciach, widzą np. taką Herminę Granger w wersji granej przez Emmę Watson.

Czas zniszczyć tę wizję! Pewna mieszkająca w Melbourne Wietnamka postanowiła użyć sztucznej inteligencji, by pokazać, jak powinien wyglądać prawdziwy Harry Potter. Wszystko przez… Hermionę Granger.

Harry Potter i Hermiona Granger w książkowej wersji

MsBananaAnna jest 28-letnią fanką Harry’ego Pottera, a przy okazji aktywnie działa na OnlyFans. Jak sama mówi portalowi "Boredpanda" - w zasadzie dorastała z Harrym, Ronem i Hermioną. Nie wszystko jednak podobało jej się w filmowej adaptacji ulubionej serii.

bFOmUnjF

Dziewczyna uważała, że Emma Watson jest zbyt piękna, by być Hermioną Granger. Przeglądając fanowskie dzieła uwieczniające tę bohaterkę, zrozumiała, że żadna z nich nie odpowiada jej wizji. Postanowiła więc sama ją odtworzyć, a by tego dokonać, użyła sztucznej inteligencji.

Harry Potter ze sztucznej inteligencji

Autorka nie zatrzymała się tylko na jednej postaci. Dzięki sztucznej inteligencji odtworzyła większość postaci z Harry’ego Pottera na podstawie ich opisów z książek. Choć niektóre z nich przypominają aktorów odgrywających postaci z książki, to część z nich wygląda zupełnie inaczej.

bFOmUnjH


Oglądałam filmy i chociaż lubię Emmę Watson, zawsze uważałam, że jest zbyt piękna, by być Hermioną. Nie znalazłam żadnych przedstawień tej bohaterki, które przypominałyby moje wyobrażenia, więc postanowiłam sama ją stworzyć. Ludziom tak się to spodobało, że postanowiłam stworzyć więcej postaci.

Nie musicie już więc sobie wyobrażać, jak wygląda "prawdziwy" Harry Potter i Hermiona Granger. Możecie po prostu spojrzeć na grafiki MsBananaAnna i porównać swoje wizje, z tymi wykreowanymi przez sztuczną inteligencję. Przyznam, że ja chyba jestem największą fanką tej wersji Syriusza Blacka i Ginny.

Źródło: https://www.boredpanda.com/ai-recreated-appearance-of-harry-potter-characters-msbananaanna/

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Umbrella Academy 3