Harry Potter Wes Anderson trend

"Harry Potter" tylko to Wes Anderson. Sztuczna inteligencja tworzy arcydzieło

Źródło zdjęć: © Ava Williams, Harry Potter, Wes Anderson
Anna RusakAnna Rusak,10.05.2023 17:30

Wes Anderson podbija TikToka i Instagrama trendem "Accidentally Wes Anderson". Jeden z artystów postanowił pójść o krok dalej i przedstawił wygenerowanego przez sztuczną inteligencję "Harry'ego Pottera" w stylu Wesa Andersona.

Wes Anderson ostatnio wyskakuje z instagramowej i tiktokowej lodówki. Co prawda światowa premiera jego najnowszego filmu "Asteroid City" przewidziana jest na 23 maja (w Polsce zobaczymy go 16 czerwca), ale internauci już nie mogą się doczekać ponownego wejścia w świat reżysera.

Na TikToku i Instagramie pojawia się coraz więcej filmików związanych z trendem "Accidentally Wes Anderson", w który użytkownicy odwzorowują charakterystyczny styl reżysera. To jednak nie koniec. Pewien twórca przy pomocy sztucznej inteligencji postanowił pokazać, jak wyglądałby "Harry Potter", gdyby został stworzony przez Wesa Andersona.

"Harry Potter" w wersji Wesa Andersona dzięki AI

Artysta znany w sieci jako Panorama Channel na Instagramie podzielił się owocem współpracy ze sztuczną inteligencją. Twórca pokazał, jak wyglądałby "Harry Potter", gdyby stworzył go Wes Anderson.

Zdjęcie przedstawiające Pottera ubranego w żółty płaszcz na tle różowej Wielkiej Sali w Hogwarcie stało się viralem, więc artysta co chwila dzieli się z nami nowymi obrazami. Dostaliśmy już Hermionę, która wygląda jakby wyjęto ją z filmu "Grand Budapest Hotel" i wakacyjnego Dumbledora.

Według wielu przedstawione przez Panorama Channel wersje "Harry'ego Pottera" ze sztucznej inteligencji są wybitne i chcieliby zobaczyć je na ekranie. Ich marzenie mogłoby się spełnić, gdyby do serialu o "Harrym Potterze" zaangażowano Andersona, co pewnie niestety raczej się nie stanie.

To jednak nie koniec twórczości artysty. Na Instagramie znajdziecie też Eddie Redmaynera z "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", Mandaloriana w wersji Andersona czy Adama Drivera z mieczem świetlnym, który spokojnie mógłby znaleźć się w "Grand Budapest Hotel".

trwa ładowanie posta...

Trend Wes Anderson "Accidentally Wes Anderson"

Prace artysty zaczęły pojawiać się na początku kwietnia, co zapewne związane jest z trendem "You better not". To zapoczątkowany przez tiktoka Avy Williams styl, w którym użytkownicy Instagrama i TikToka pokazują swoje życie udając, że są bohaterami Wesa Andersona.

W viralowym nagraniu Williams pokazuje podróż pociągiem, odwzorowując styl reżysera. W tle leci "Obituary" Alexandre'a Desplata, które wykorzystano w "Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun", a całość zatytułowano: "You better not be acting like you’re in a Wes Anderson film" ("Lepiej nie zachowuj się, jakbyś była w filmie Wesa Andersona"). Jeśli więc teraz gdzieś przypadkiem znajdziecie wideo z serii, będziecie wiedzieli, o co chodzi.

trwa ładowanie posta...

Źródło: screenrant.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0