Maja Bohosiewicz będzie robiła kryptoreklamę w imię zasięgów

Maja Bohosiewicz będzie łamać prawo, bo "spadły jej zasięgi". UOKiK dowali jej OGROMNĄ karę?

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,05.11.2021 15:30

Celebrytka Maja Bohosiewicz pożaliła się, że przez oznaczanie reklam spadły jej zasięgi. Co teraz będzie robiła? Będzie łamać prawo! xD

Jak pisałem wcześniej, UOKiK bierze się na influencerów i celebrytów. W skrócie: od teraz oznaczanie postów sponsorowanych czy reklam jako #ad jest niewystarczające. Polscy twórcy muszą w sposób zrozumiały dla polskiego odbiorcy oznaczać treści reklamowe.

Niektórym coś takiego nie jest za bardzo w smak. Problemem jest to, że twórcy zaczęli korzystać z najlepszego możliwego hasztagu, czyli #reklama. To oficjalnie wskazuje na wpływ marki na treść ukazywaną w poście/stories. Każdy powinien być szczęśliwy, ale… nie. Jak wypunktowało Vogule Poland, Maja Bohosiewicz ma swoją interpretację zasad.

Maja Bohosiewicz ponad prawem! (czy coś)

Kojarzycie ją? Wystąpiła w takich świetnych produkcjach jak "Rodzinka.pl", "Pokaż kotku, co masz w środku" czy w "Wojna żeńsko-męska". Obecnie bardziej możecie ją kojarzyć z ekscesów na Instagramie.

Tylko w tym roku żaliła się, że "szlochała w mieszkaniu, mając na rekach dwutygodniowe niemowlę, a gdzieś jej znajomi sączyli drinki" oraz opublikowała skandaliczne ogłoszenie o pracę. Miała wymagać od potencjalnego asystenta m.in. prowadzenia kalendarza, organizowania sesji zdjęciowych, kontaktowania się z księgowymi, kupowania biletów lotniczych, "rozwiązywania problemów dnia codziennego", pracy pod presją czy niepasjonowania się swoimi chorobami. Cool.

Ale ostatnio Maja przerosła samą siebie. Wcześniej mogliście przeczytać o tym, że UOKiK wziął się za influencerów i kryptoreklamę. Biedna Maja musiała zacząć oznaczać posty sponsorowane porządnie, ale… chlip, to jej ograniczyło zasięgi. A raczej tak żaliła się na swoich stories. Vogule Poland wyłapali to i zamieścili na swoim profilu.

Tl;dr: Instagram tnie zasięgi postów sponsorowanych, więc Maja NIE BĘDZIE TEGO OZNACZAŁA.

Maja Bohosiewicz, aktorka znana głównie z Instagrama, wprost mówi, że zamierza łamać prawo, bo jej zasięg spadł pod jednym postem. BIEDACZYSKO [*] wpisujcie miasta [*]

- Vogule Poland
trwa ładowanie posta...

Eee...

Maja Bohosiewicz będzie łamała prawo w imię zasięgów.

Chociaż mogę się założyć, że w najbliższym czasie - po fali krytyki - będzie chciała obrócić wszystko w żart. Ale chwalenie się takim zachowaniem na Instagramie nie jest zbyt mądre. Ktoś mógłby napisać maila do UOKiK-u… i ktoś to już zrobił, ups.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 5