Barbie

Greta Gerwig i Margot Robbie stworzą feministyczny film o Barbie?

Źródło zdjęć: © Unsplash.com, Wikipedia, Materiały własne red. Vibez
Anna RusakAnna Rusak,12.07.2021 14:35

Najnowszy film, który wyreżyseruje Greta Gerwig, będzie opowiadał o… Barbie. To chyba czas na "plastikową" rewolucję

Co pierwsze przychodzi Wam do głowy, gdy słyszycie hasło "Barbie"? Pewnie trochę wspomnień z dzieciństwa, w których bawicie się tą kultową lalką i może trochę tej współczesnej narracji, która raczej mało przychylnie wyraża się o szkodliwym wpływie tych lalek na postrzeganie swojego ciała przez dziewczynki.

Oczywiście powoli coś zmienia, Barbie też idzie z duchem czasupojawiają się wersje lalek z różnymi niepełnosprawnościami czy o różnych kształtach. Pod tym względem też bardzo intrygujące są doniesienia o najnowszym filmie, który miałby opowiadać o przygodach tej sławnej lalki.

Czyżby to była feministyczna Barbie?

Nie, ta najnowsza filmowa "Barbie" nie będzie (dobrze Wam pewnie znaną) animowaną wersją przeznaczoną dla dzieci. Tym razem pojawi się na ekranie w aktorskiej wersji i wcieli się w nią Margot Robbie. Z kolei za kamerą stanie Greta Gerwig, która wyreżyserowała np. "Małe Kobietki". I to ona właśnie sprawia, że ta produkcja wydaje mi się tak intrygująca.


"Ludzie słyszą tytuł filmu i wydaje im się, że wiedzą już o nim wszystko, ale po chwili dowiadują się, że scenariusz napisze i wyreżyseruje Greta Gerwig i, ups, może jednak nie mieli racji..."

- British Vogue

Co już wiemy?

W końcu Greta słynie z dość feministycznego spojrzenia, więc Barbie pod jej wodzą może wyjść naprawdę świetnie i z pewnością nie powinno zabraknąć w produkcji tego "współczesnego", zmieniającego nasze podejście do tej lalki, aspektu. Chociaż z drugiej strony, nie ma co ukrywać, Margot pod względem urody bardzo wpisuje się w kanon, więc jestem naprawdę ciekawa, jak Greta ogra tę kwestię.

Wciąż nie wiadomo, kto zagra np. Kena, ale produkcji możemy się spodziewać dopiero w 2023 roku. Czemu tak późno? Greta Gerwig obecnie pracuje ze swoim partnerem Noahem Baumbachem nad "Białym szumem", w którym reżyserka tym razem stanie po drugiej stronie kamery i zagra główną rolę.

Aqua - Barbie Girl (Official Music Video)

Jedno jest jednak pewne - będzie to zupełnie nowe spojrzenie na tę plastikową ikonę. Jak w wywiadzie dla Variety mówiła wcześniej Robbie, ten film jest "doskonałą okazją, aby przekazać światu trochę pozytywności i szansą na to, by trochę zmienić aspiracje najmłodszych". A co Wy myślicie o nowym filmie Barbie?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0