Krzysztof Gonciarz zrealizował dokument "Spędziłem dzień z Martą Linkiewicz"

Gonciarz sfilmował materiał twardszy niż diament. To Marta Linkiewicz

Źródło zdjęć: © YouTube @Krzysztof Gonciarz
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,10.05.2021 16:04

"Spędziłem dzień z Martą Linkiewicz" to dokument autorstwa Krzysztofa Gonciarza o jednej z najsłynniejszych i najbardziej kontrowersyjnych polskich influencerek. Film ujawnia wiele nieznanych i trudnych spraw z życia Marty i jej najbliższej rodziny.

Marta Linkiewicz na stałe wpisała się do świata polskiego show-biznesu. Dzisiaj wśród młodych internautów raczej niemożliwe jest znaleźć osobę, która nie słyszałaby o zawodniczce Fame MMA, Marcie "Linkimaster" Linkiewicz. 24-latkę do wystąpienia w teledysku "Patoreakcja" zaprosił sam Mata, co najlepiej świadczy o tym, jak ikoniczną postacią jest Marta.

Wielu krytyków i hejterów "Linkimaster" wypomina jej, że kobieta zdobyła fejm dzięki snapom, na których chwaliła się seksem grupowym z zagranicznymi muzykami (ostatnio taka zaczepka wyszła od narzeczonej Artura Szpilki). O tym i o wielu innych wątkach z życia zawodniczki Fame MMA opowiada dokument Krzysztofa Gonciarza pt. "Spędziłem dzień z Martą Linkiewicz". Czego dowiadujemy się z filmu?

Jaka była cena imprezy w autokarze Rae Sremmurd?

Marta Linkiewicz w dokumencie Krzysztofa Gonciarza opowiada m.in. o tym, jakie konsekwencje spotkały ją za opublikowanie słynnych snapów, na których chwaliła się seksem grupowym z zagranicznymi raperami (btw. snapy bez zgody zainteresowanej rozesłał po internecie znajomy Marty, a nie ona sama). Kiedy o przygodach Linkiewicz usłyszała Polska, dziewczyna miała 18 lat i była w klasie maturalnej…

Pomimo, że Marta przygotowywała się wtedy do egzaminu dojrzałości, dziewczyna została wyrzucona ze szkoły. – Pamiętam, że dyrektorka na odchodne kazała mi się iść leczyć i to mnie naprawdę bardzo zabolało – wspomina Marta. – Dostawałam groźby, ludzie naprawdę życzyli mi śmierci. Nie tylko mi. Całej mojej rodzinie. Moja siostra miała przede mnie naprawdę straszne problemy w szkole.

Większość osób myśli, że wszystko, co tam wyciekło do internetu to wrzuciłam z premedytacją tylko po to, żeby po prostu zaistnieć, a prawda jest taka, że ja też przez bardzo długi czas miałam depresję, nie wychodziłam w ogóle z domu, z łóżka [...]. Dla mnie to było bardzo ciężkie i często jak o tym mówię to naprawdę mam łzy w oczach. [...] Dzięki temu wszystkiemu naprawdę mam silny charakter.

- Marta Linkiewicz

W dokumencie Krzysztofa Gonciarza poznajemy młodszą siostrę Marty Linkiewicz, Kasię. Dziewczyna opowiada, że ona i jej mama zdecydowały się zmienić nazwisko ze względu na to, że ludzie byli do nich z góry uprzedzeni. Kasia tłumaczy, że chciała pójść do szkoły średniej i startować na równi z innymi uczniami, a nie być negatywnie ocenianą przez pryzmat dokonań swojej siostry.

Kiedy Marta opowiada o swojej przeszłości, trudno nie być pod wrażeniem tego, że z absolutnego dna (kobieta wspomina o uzależnieniu od narkotyków i alkoholu) udało jej dotrzeć tak wysoko i osiągnąć tak wiele. Oglądając sceny z przygotowań do Fame MMA, gdzie zalana potem Marta tłucze swojego sparing-partnera, mam wrażenie, że widzę RoboCopa, dla którego nic nie jest niemożliwe.

Marta Linkiewicz opowiada, kogo potrzebuje

Użyję dosadnego słownictwa i powiem, że przez większość dokumentu Krzysztofa Gonciarza Marta Linkiewicz po prostu napierdala – coś przygotowuje, szykuje się, jeździ, spotyka się, ćwiczy, trenuje, walczy, pozuje. Ciągle coś robi, ciągle jest aktywna, sprawia wrażenie, jakby chciała więcej. Dlatego niezwykle ciekawa jest refleksja, którą Marta dzieli się pod koniec filmu.

Chciałabym znaleźć sobie ogólnie kogoś [...] z kim mogłabym jakoś tam dzielić jakieś tam zainteresowania i pasje. Chciałabym z kimś latać po tym świecie. [...] Mogłabym wszystko robić sama, i tak większość rzeczy robię sama, ale po co tak samemu? Ile można samemu? Fajnie byłoby znaleźć kogoś, kto gdzieś tam też ma podobne zainteresowania do twoich.

- Marta Linkiewicz

W dokumencie Krzysztofa Gonciarza pojawia się jeszcze wiele, wiele innych ciekawostek na temat Marty Linkiewicz. Każdy z Was na pewno ma jakieś zdanie na temat zawodniczki Fame MMA i dzięki temu filmowi zweryfikujcie swoją ocenę. Link do materiału podrzucam Wam poniżej.

Spędziłem dzień z Martą Linkiewicz

Ciekawią Was newsy ze świata polskich influencerów? No to dowiedzcie się, co Sylwester Wardęga odpowiedział pewnej lewicowej aktywistce...

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0