popkultura
Selena Gomez biseksualna w "Czarodziejach z Waverly Place"?
Friz STRACIŁ 57 milionów złotych. Akcje Ekipa Holding pikują po "rozpadzie" Ekipy

Friz STRACIŁ 57 milionów zł. Akcje Ekipa Holding pikują po "rozpadzie" Ekipy

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Money.pl, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,04.08.2022 14:29

Kolejny dzień, kolejne spadki. Tym razem Friz stracił kilkanaście milionów zł przez ciągłe spadki akcji Ekipa Holding. Dalsze wyliczenia szokują.

Ekipa Friza od dłuższej chwili przygotowywała się na wejście na giełdę (NewConnect). Udało się przez połączenie z firmą Beskidzkie Biuro Inwestycyjne.

Friz tworzył sporo szumu wokół wejścia na giełdę. Nawet zakładał się z byłymi już (?) członkami Ekipy, jaki poziom osiągnie cena za jedną akcję.

Ekipa się skończyła

Projekt Ekipy, jaki znaliśmy przez kilka lar, oficjalnie się zakończył. Wszyscy wyprowadzili się z domu Ekipy: Friz z Wersow kupili nieruchomość pod Krakowem, a reszta wynajmuje lub posiada swoje mieszkanie.

trwa ładowanie posta...

W kwestii rozpady Ekipy nie obyło się bez kontrowersji, uszczypliwości na Twitterze. Chociaż internauci nadal wierzą, że jest to jedynie zagrywka marketingowa, która ma sprawić, że Polska "znowu usłyszy o Ekipie". Ile jest w tym prawdy? Trudno powiedzieć, czy Friz byłby do tego zdolny.

Ekipa Holding S.A. na giełdzie

Inną sprawą są akcje Ekipy. Bo wiecie, Ekipa to jedno, ale na bazie popularności grupy, powstała spółka. To dzięki niej mogliśmy pić napój Ekipy, jeść pączki Ekipy czy lody Ekipy.

Problem w tym, że wszyscy obawiają się stanu spółki, po zakończeniu się influencerskiej Ekipy. Plany na przyszłość były niesamowite: Ekipa miała wyprodukować m.in. serial animowany, gry.

Pierwsza "testowa" gra Ekipy została wydana kilka miesięcy temu. Sporo osób zadaje sobie pytanie, czy firma poradzi sobie po "rozejściu się" Ekipy. Problem zauważył też portal Business Insider, który wylicza, że od maja 2022 roku spółka straciła prawie połowę wartości. Gdy wchodziła na rynek NewConnect była wyceniana na 320 mln zł.

W tym momencie kapitalizacja wynosi około 176 mln zł. W skrócie: kapitalizacja to aktualny kurs akcji pomnożony przez liczbę akcji w obrocie giełdowym i poza nim. .

Rynek uważa, że spółka Friza jest warta z 176 mln zł, a nie 320. Jeżeli przyspaliście na matematyce, jest to spadek o prawie połowę, względem tego, co było w maju. Jest słabo.

19 maja za akcje Ekipy Holding S.A. trzeba było nam zapłacić 7,33 zł. Teraz, 4 sierpnia, trzeba "poświęcić" tylko 4,31 zł.

Ekipa Holding S.A. akcje
Ekipa Holding S.A. akcje (Money.pl)

Friz i "strata" milionów

Dlaczego mówi się, że Friz stracił 57 mln złotych? Pamiętajcie, że jest on głównym udziałowcem i posiada 41% Ekipy. Teraz, jak podaje BI, jest to ok. 75 mln zł, a wcześniej ok. 130 mln zł.

A co z Fame MMA? Karol chciał zawalczyć na gali freak fightowej za 1,5 mln akcji Ekipy Holding S.A. Wtedy to było około 7,8 mln PLN. Teraz? 6,5 mln PLN.

Co by się stało, gdyby z rynku zostało zgarniętych aż 1,5 mln akcji? Na pewno cena poszłaby do góry. Friz mógłby na tym zarobić podwójnie.

Ekipa Holding S.A. jest w tym momencie w dość złym położeniu. Lody Ekipy straciły już zainteresowanie. Ekipa, jako grupa, się rozpadła. Nadal nie zobaczyliśmy zapowiadanego serialu czy kolejnej gry.

Źródło: Business Insider, Money.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 115
  • emoji ogień - liczba głosów: 18
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 94
  • emoji smutek - liczba głosów: 27
  • emoji złość - liczba głosów: 25
  • emoji kupka - liczba głosów: 106
Komentarze (0)
arrow
GOATS namiesza na YouTubie? Nowy projekt Boxdela i Wardęgi