popkultura
Drama między Kostką a Jordanem z TVGry. Padły ostre słowa
Ekipa wychodzi z Auchan

Ekipa Friza WYCOFUJE swoje produkty z Auchan. To słuszna reakcja na wojnę w Ukrainie

Źródło zdjęć: © Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,04.04.2022 11:59

Wiele zachodnich marek zawiesiło swoją działalność w Rosji, ale nie zrobiła tego sieć supermarketów Auchan. W związku z tym Ekipa Friza ogłosiła, że wycofuje swoje produkty z półek francuskiego detalisty. Decyzja grupy influencerów zyskała międzynarodowego rozgłosu.

Od 24 lutego wojska rosyjskie dokonują bombardowań, ostrzałów i masakr w ukraińskich miastach i wsiach. Barbarzyńska inwazja zmotywowała Zachód do nałożenia sankcji na Rosję, gdzie większość obywateli popiera wojnę. Kraj jest odcinany od zachodnich technologii, surowców oraz dóbr konsumpcyjnych. Wiele znanych marek wycofało się z Rosji, aby nie wspierać zbrodniczego ustroju.

Za skandaliczną należy uznać decyzję sieci francuskich supermarketów Auchan, która kontynuuje działalność w Rosji. Koncern argumentuje, że nie może opuścić Rosji, bo pracę straci 30 tys. osób. Tej wyrachowanej decyzji nie potrafią zrozumieć nasi wschodni sąsiedzi. Prezydent Ukrainy Wołodymir Zełeński wprost nazwał ją "sponsorowaniem machiny wojny Putina".

Auchan zostaje w Rosji, więc Ekipa Friza wychodzi z Auchan

Zachowanie francuskiego detalisty wywołało ostrą krytykę w zachodnim, demokratycznym społeczeństwie. W mediach społecznościowych pojawiły się głosy, aby nie robić zakupów w supermarketach Auchan.

1 kwietnia zarząd Ekipa Holding S.A. wydał komunikat, w którym poinformował, że wycofuje produkty sygnowane markami influencerów z placówek grupy Auchan. Ma to związek z tym, że koncern Association Familiale Mulliez (do której należą marki Auchan, Decahtlon i Leroy Merlin) kontynuuje działalność w Rosji.

trwa ładowanie posta...

W ciągu ostatnich miesięcy na rynek trafiło wiele produktów sygnowanych marką Ekipy. Z sieci francuskich supermarketów mają zniknąć zeszyty, teczki, lody, donuty, napoje i activebooki. Menedżer Ekipy Łukasz Wojtyca zaznaczył, że na półki w Auchan nie trafią również produkty, które grupa influencerów wypuści w najbliższej przyszłości.

trwa ładowanie posta...

Rosyjska agresja na niepodległą Ukrainę stoi w sprzeczności z wartościami wyznawanymi przez nas i podzielanymi przez wszystkich ludzi dobrej woli. W tej sytuacji chcemy wykorzystać wpływ, który posiadamy aby wzmocnić presję na grupę Auchan w celu wstrzymania jej działalności w kraju będącym agresorem, mając nadzieję że może się to przyczynić do przyspieszenia zakończenia wojny w Ukrainie.

- Zarząd Ekipa Holding S.A.

O Ekipie piszą zagraniczne media

Informacja o bojkocie Auchan przez Ekipę wyszła poza granicę naszego kraju. O decyzji polskich influencerów piszą anglo- i niemieckojęzyczne media. Faktem tym pochwalił się Wujek Łuki na swoim InstaStories.

Wiadomość o tym, że wycofujemy swoje produkty z Auchan, podchwyciły media zagraniczne. Piszą o tym po angielsku, po niemiecku i się do nas odzywają. Bardzo możliwe, że rozszerzy się to na całą Europę. Dla mnie jest to potwierdzenie, że jeżeli w coś się wierzy, jeżeli chce się coś zmienić, to trzeba zacząć od siebie i dlatego będziemy kontynuować naszą akcję. Mam nadzieję, że w charakterze międzynarodowym.

- Wujek Łuki
Wujek Łuki
Wujek Łuki (Instagram)

Decyzję Ekipy trzeba pochwalić. O ile bojkot ze strony konsumentów nie zmusi francuskiego detalisty do zakończenia działalności w Rosji, tak presja ze strony wpływowych osób może przynieść efekt.

trwa ładowanie posta...

Źródła: wirtualnemedia.pl/Instagram/Twitter

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Były chłopak Natsu wydał numer z obecnym chłopakiem Natsu