"My Dino Friend": gra EKIPY to tamagotchi?

"My Dino Friend" - gra EKIPY to… nudne tamagotchi? Fani: "wygląda jak g***o"

Źródło zdjęć: © Materiały własne red. Vibez, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,10.12.2021 14:51

"My Dino Friend" to gra od Ekipy Holding. Fani oczekiwali fajerwerków, a otrzymali kopię tamagotchi z nutką "naszej klasy". Też sprawdziłem ten tytuł i… ECH.

"My Dino Friend" jest tytułem obecnie dostępnym jedynie na platformie Android. Posiadacze systemów iOS muszą uzbroić się w cierpliwość. Gra została stworzona we współpracy z dawną Ekipą Games, obecnie GG Bay. To o tym tytule mówił m.in. Wujek Łuki w listopadzie - bowiem wtedy odbyło się wydanie gry na niektórych zagranicznych rynkach. W czwartek 9 grudnia "My Dino Friend" wyszedł na całym świecie.

Aby przybliżyć wam cały kontekst: gra będzie rozwijana. Twórcy ogłosili, że na początku 2022 roku odbędzie się prezentacja planów na przyszłość. To pocieszające, bowiem obecnie ta gra… a, sami się przekonajcie.

"My Dino Friend" to połączenie tamagotchi i gier z Nasza Klasa

Co można więcej powiedzieć o grze, w której opiekujemy się dinozaurem? Karmimy go, myjemy, ubieramy - no prościej by się nie dało. Możemy też grać w typowe minigierki i...  w zasadzie to tyle. No co mógłbym więcej o tym napisać? No może to, że gra jest bardzo podobna do serii "My Talking Tom". BARDZO podobna:

Zobaczcie rozgrywkę z jakiegoś randomowego kanału:

My Talking Tom - Level 1-2-3

A tutaj gra Ekipy:

My Dino Friend: Virtual Pet (Ekipa) #1

Problem jest jeden: wszystko to jest rozwinięciem popularnego tamagotchi. Czy gra Ekipy wygląda jak ostra inspiracja w stylu Wersow? Yup. I tak trochę jest. Nie można jednak powiedzieć, iż jest to kopia 1:1 - wtedy nawet interfejs wyglądałby tak samo. A jest deko inny. Co nie zmienia faktu, iż jest podobnie.

Gra ma trafiać do młodzieży. I taki jest target - stąd oczekiwania będą inne, aniżeli w przypadku skomplikowanych gier dla wytrawnych graczy.

"My Dino Friend", gra Ekipy
"My Dino Friend", gra Ekipy (Oliwier Nytko , Materiały własne red. Vibez)

Tytuł to typowe F2P

Skrót "F2P" oznacza angielskie "Free 2 Play", czyli można w tę grę grać za darmo, bez wydawania ani grosza. Chociaż "można" nie oznacza, że nie ma takiej opcji. Oj, mikrotransakcji jest sporo.

Koszt takowych zaczyna się od 4,89 PLN za najmniejszy pakiet, który wystarczy na kilka pierdół, do nawet 489,99 zł za ogrom diamentów, za które dostaniecie dosłownie wszystko, co jest dostępne w grze. Przynajmniej wystroicie swojego dinozaura i dostosujecie dom do swoich preferencji!

"My Dino Friend", gra Ekipy
"My Dino Friend", gra Ekipy (Oliwier Nytko , Materiały własne red. Vibez)

Ale to nie wszystko! Monetyzacja tej gry to także tzw. season pass. Określenie tłumaczone jako "przepustka sezonowa" wywodzi się z popularnych tytułów F2P. Za określoną kwotę gracze otrzymują dodatkową zawartość oraz więcej rzeczy do robienia w grze w ciągu miesiąca. Tutaj za 1000 diamentów, czyli ~100 złotych (!!!) dostępna jest taka przepustka.

"My Dino Friend", gra Ekipy
"My Dino Friend", gra Ekipy (Oliwier Nytko , Materiały własne red. Vibez)

Dodatkowo za 4,89 zł na tydzień (!) dostać możemy przyśpieszenie przyrostu doświadczenia oraz zdobywania monet, czy inne pierdółki. Czyli najprościej mówiąc: szybszy rozwój. A - i brak reklam.

Na ludzkie: jeżeli ktoś chciałby korzystać w 100% z opcji dodanych przez twórców, to wyda miesięcznie około 93-95 zł. Jak na grę mobilną: ni to dużo, ni mało. Ale pamiętajmy, że tytuł jest skierowany do młodszych odbiorców.

Nie można zaprzeczyć, że tak właśnie wyglądają tytuły F2P. Mechanizm jest prosty: zwab "darmowością", naucz wydawać i zachęć do kupna.

Dzieci mogą kupować w tej grze bez problemu

"My Dino Friend"
"My Dino Friend" (Materiały własne red. Vibez)

To trudny temat - podczas pierwszego włączenia gry, musimy podać swój wiek. Powiedzmy, że wybrałem młody wiek np. 7 lat. Gra, nawet w takim przypadku, pozwala mi ściągnąć kasę z karty mojego rodzica/dziadka/stryja itp. Robi to bez żadnych zabezpieczeń czy pytań. To już jest takie… no średnie bym powiedział. Zrzucane jest na to na Sklep Play, w którym można narzucić ograniczenia. Ale byłoby to miłe, gdyby twórcy zadbali też, chociaż odrobinę, o portfel rodzica.

Na koniec pozytyw: optymalizacja

Trudno skopać taką prostą rzecz przy nieskomplikowanej aplikacji. Ale trzeba pochwalić, bo gra działa świetnie zarówno na nowym Samsungu Note 21, ale też na leciwym Xiaomi Redmi 4C sprzed przeszło 6 lat. Nie jest ładnie ani szybko - tylko jest. Co nadal uznaję za komplement.

Po komentarzach można wywnioskować, że fani Ekipy oczekiwali czegoś innego niż połączenia tamagotchi z dinozaurem. Ot, raczej nie oczekujcie za wiele po następnych produkcjach. Opinie są bardzo negatywne:

Na to czekaliśmy kilka miesięcy, wy macie jakieś oczekiwania do ekipy jeszcze? Jak dla mnie się skończyli w większości, co widać po ich wyświetleniach;

XDDD CO TO JEST;

XDDSDDDDDDD to już nie chodzi dla kogo jest target, ale wygląda jak g**no;

wygląda jak flashówka najgorszej jakości xD;

Oj chyba studenciaki pracujący nad tą grą nakłamali mrożonowi w CV xDDDDDD;


Gdyby zrobili coś jak pokemon go to historia zatoczyłaby koło;

Myślałem ze trochę wyżej poprzeczkę jakościowo sobie dali, a tu takie coś wydaja xD;

Ta grafika jest po prostu obrzydliwa wygląda jakby tę grę posklejali z gotowych modeli;

co to ku*wa wyspa gier 2k10;

Przecież to jest tylko wykorzystany pomysł z gry My Talking Tom / Angela, więc nic nowego tutaj nie zrobiono.

Smuteq trochę. Ale hej, gra powstała w krótkim czasie!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 8
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 26
mini pay,zgłoś
To nie jest Free 2 Play tylko Free 2 Pay
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
wdsxd,zgłoś
milion za taką kupę ? ładnie ich orżneli jak oni dzieci chcą orżnąć na kasę za tą padakę
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
Bardziej mnie ciekawi, skąd wzięto Samsung Note 21
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się