Filp Kłoda wyrzucony z The Blaze House przez swoich znajomych

Filip Kłoda wyrzucony z The Blaze House przez swoich "przyjaciół"? Influencer choruje na depresję

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,28.12.2021 13:51

Projekt The Blaze House stracił jednego ze swoich członków. Dokładniej: Filipa Kłodę, znanego pod pseudonimem smav. Co się stało?

Zacznijmy od tego: czym jest, a raczej był, projekt The Blaze House? Najprościej: wspólny dom jednych z trzech popularnych influencerów w Polsce. Na początku, w kwietniu 2020 r., w jego skład wchodzili Dominik Rupiński, Paweł Zmitrowicz oraz Filip Kłoda.

Zamysł był prosty - stworzenie miejsca, w którym tworzenie contentu na YouTube, IG czy TikToka jest łatwiejsze. W rozmowie z "Party" Paweł mówił, że grupa jest świadoma wpływu na młodych ludzi i chcieli to "wykorzystać w jak najlepszy sposób pokazując, że mogą rozwijać swoje pasje i spełniać marzenia".

Ponad półtora roku później i oto drama, która prawdopodobnie zakończyła cały projekt.

Koniec The Blaze House. Filip Kłoda… został wyrzucony przez Pawła i Dominika

Koniec końców, zacznijmy od, heh, końca. Filip został wyrzucony z The Blaze House przez swoich znajomych. Według smava to koniec tego domu. Dlaczego tak się stało?

Filip choruje na OCD, depresję i jest osobą wysoko wrażliwą. Przez ostatnie miesiące nie pojawiał się w internecie za często. Ostatni film na swój kanał wrzucił pięć miesięcy temu, a posty na Insta były rzadkością.

Dlaczego? Dokładne wytłumaczenie tego stanu przekazał w poście na Instagramie i na Stories. To drugie znajdziecie w całości na końcu tekstu, ale jego najważniejsze części przytoczę teraz:

trwa ładowanie posta...

Przez ostatnie miesiące toczyłem walkę z samym sobą w swojej głowie. Myśli powodowane OCD doprowadziły mnie do momentu, że chciałem zniknąć z internetu, gdyż panicznie balem się opinii innych, bałem się nagrywać storki i pokazywać na filmach - to wszystko było w mojej głowie.

6 listopada Paweł wraz z Dominikiem mieli zadecydować o wyrzuceni Filipa. Dlaczego? Według ich oświadczeń ze stories, poszło o hajs. Filip nie tworzył, bo nie pozwalała mu na to jego kondycja psychiczna, więc i nie zarabiał. Pomagał, jak stwierdził, w tworzeniu filmów, produkcji - czy nawet w domu, pilnując zwierząt, czy gotując. Ale nie był w stanie tworzyć contentu.

Brak filmów/postów = brak zarabiania = brak kasy na mieszkanie = wyrzucenie z niego. Bez znaczenia, że wyrzuciła go osoba, która miała być jego przyjacielem.

Nie mogłem już dalej zakładać pieniędzy za dom, za Filipa. Chciałem, aby każdy płacił swoją część i tyle. [...] Ale też nie mogłem dłużej czekać.

- Dominik na Stories z 27 grudnia.

Ponadto, Rupiński wrzucił przed tymi stories oświadczenie. Wynika z niego tyle, że Filip choruje psychicznie od dłuższego czasu i nie był w stanie nagrywać. A że nie był w stanie nagrywać, to i nie zarabiał.

Pomimo tego, że znali się długo, to Dominik poczuł, że coś się między nimi zakończyło - i po trzech latach utrzymywania go w Warszawie, parafrazując wpis Dominika "Filip musi zacząć żyć bez pomocy finansowej jego przyjaciela".

W tle padły także oskarżenia w kierunku Pawła, który miał uczestniczyć w wyrzuceniu Filipa. Drama z Pawłem przeniosła się na Twittera, gdzie Zmitrowicz odpowiadał na komentarze… w różny sposób. Przewinęły się pociski typu "Mocne słowa, jak na dwunastolatkę". Potem wrzucił oświadczenia, które nie zostały przyjęte ciepło przez internautów. Nawet nie był w stanie mówić o Filipie z jego imienia, bo jedynie wykorzystał słowo "F".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Podsumowanie Filipa

Filip podsumował sytuację dwoma zdaniami:

Dominik i Paweł mnie zdradzili. Teraz robią, co mogą, aby choć trochę się wybielić, bo nie sądzili, że będę miał jaja o tym powiedzieć.

Całe stories Filipa:

Stories Filipa Kłody
Stories Filipa Kłody (Instagram)
Stories Filipa Kłody
Stories Filipa Kłody (Instagram)
Stories Filipa Kłody
Stories Filipa Kłody (Instagram)
Stories Filipa Kłody
Stories Filipa Kłody (Instagram)
Stories Filipa Kłody
Stories Filipa Kłody (Instagram)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 18
  • emoji ogień - liczba głosów: 12
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 12
  • emoji smutek - liczba głosów: 112
  • emoji złość - liczba głosów: 23
  • emoji kupka - liczba głosów: 13
Wera,zgłoś
Smutno mi , ale filip wsumie może teraz wrócić do rodziny i zająć się swojimi problemami
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Viki,zgłoś
Nigdy nie lubiłam Filipa, wydaje mi się ze dobrze zrobili, co? Mieli zbankrutowač?
Odpowiedz
2Zgadzam się5Nie zgadzam się
Filip,zgłoś
Smutno mi
Odpowiedz
6Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 4