3. sezon "Wiedźmina" krytykowany przez stroje

Fani kpią z ubrań w 3. sezonie "Wiedźmina". Zabrakło im kasy przez Cavilla?

Źródło zdjęć: © Netflix, Wiedźmin
Anna RusakAnna Rusak,30.06.2023 11:00

Trzeci sezon "Wiedźmina" zbiera lepsze recenzje, niż można się było tego początkowo spodziewać, ale i tak jest dość mocno krytykowany. Tym razem nie za "woke" zmiany a... kostiumy bohaterów.

Za nami premiera trzeciego sezonu "Wiedźmina". Od 29 czerwca można oglądać pierwszą część ostatniej odsłony serialu, w której w głównej roli zobaczymy Henry'ego Cavilla. Na dalsze części przygód Geralta musimy poczekać do 27 lipca 2023 r.

Choć recenzje 3. sezonu "Wiedźmina" nie są aż tak tragiczne, jak poprzednie, fani mają problem z jedną dość istotną rzeczą. Tym razem nie chodzi o seksualność Jaskra czy czarnoskóre postaci, a o ubrania bohaterów.

Trzeci sezon "Wiedźmina" krytykowany

Recenzenci głównie chwalą pierwszą część trzeciego sezonu "Wiedźmina" za to, że serial w końcu stał się odrobinę wierniejszy książce. Zaznaczają jednak, że wątki są spłycane, a niektóre sceny nie sklejają się w całość.

"Wygląda to tak, jakby scenarzyści rozrzucili puzzle na podłodze, część elementów wciągnął im odkurzacz, brakujące dobrali z innych układanek, a jeszcze inne zrobili sobie sami. I choć przy piątym odcinku widać już wyraźniej, o co im chodziło, to pierwsze epizody zdają się niespójne i posklejane z niepasujących do siebie scen" - pisze recenzent WP Film.

Oczywiście sporo negatywnych uczuć wzbudził w fanach biseksualny wątek Jaskra, ale nie tylko fabularne zmiany denerwują fanów "Wiedźmina". Widzowie zwrócili uwagę na to, jak wyglądają stroje bohaterów serii. Według nich ktoś chyba wyjął je z nowej kolekcji popularnej sieciówki i jak możecie się domyślić, to wcale nie jest komplement.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Krytyka strojów w 3. sezonie "Wiedźmina"

Nie chodzi tylko o to, że bohaterowie w 3. sezonie "Wiedźmina" wyglądają "zwyczajnie". Ubrania nie zgadzają się też z ich charakterami i opisem w książce. Jennefer z pewnością nie założyłaby tak odkrytego kostiumu na bal...

Oczywiście uwaga została podchwycona przez internautów i zamieniona w memy, na których możemy zobaczyć kampanię "nowej kolekcji H&M" z kadrami z 3. sezonu "Wiedźmina". Niektórzy zastanawiają się nawet, czy kostiumy wyglądają tak słabo, bo cały budżet produkcji poszedł na Henry'ego Cavilla, by jeszcze jakkolwiek utrzymać aktora w projekcie.

"Nawet z kolekcji H&M dało się wybrać lepsze ciuchy, z wyprzedaży w H&M dało się wybrać lepsze ciuchy. Maaaasakra" - pisze jedna z użytkowniczek.

Jak widać, wysoki budżet nie wystarczy, by odpowiednio oddać charakter świata i postaci w serialu. Może twórcy "Wiedźmina" powinni pomyśleć o zmianie osób odpowiedzialnych za kostiumy? A może jest to im już tak obojętne, że nie zamierzają przejmować się krytyką? Biorąc pod uwagę to, co zrobili za całą historią, można byłoby w to łatwo uwierzyć.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1