Jaskier z "Wiedźmina" biseksualny?

Jaskier z "Wiedźmina" jest biseksualny? Chodzi o jeden szczegół

Źródło zdjęć: © Canva, Netflix, Wiedźmin
Anna RusakAnna Rusak,27.04.2023 15:45

Fani "Wiedźmina", którzy uważnie oglądali zwiastun 3. sezonu serialu, mają teorię dotycząca Jaskra. Według nich bohater zostanie przedstawiony jako osoba biseksualna. Chodzi o jeden drobny szczegół.

We wtorek 24 kwietnia w końcu dostaliśmy długo wyczekiwany zwiastun trzeciego sezonu "Wiedźmina". Jak można było się tego spodziewać, raczej nie spotkał się z pozytywnym przyjęciem. Fani są już tak zrażeni do produkcji, że narzekają na nią nawet przed premierą serii.

Jest jednak jedna scena w zwiastunie 3. sezonu "Wiedźmina", która szczególnie przykuła uwagę widzów. Drobiazg w wyglądzie Jaskra sprawił, że fani zaczęli się zastanawiać, czy bohater nie będzie biseksualny.

3. sezon "Wiedźmina" - Jaskier jest biseksualny?

Pod postem zawierającym zwiastun 3. sezonu "Wiedźmina" można znaleźć głównie komentarze osób, które narzekają na to, że będzie to ostatni raz, gdy Henry Cavill wcieli się w rolę Geralta. Nie można też zapominać o petycji, którą utworzyli fani. Nie do końca podoba im się praca scenarzystów serii - uważają, że popsuli ich ukochaną powieść.

Jest jednak drobny fragment zwiastuna, który wywołał całkiem pozytywne emocje. Chodzi o moment, w którym na chwilę pojawia się Jaskier. Fani zauważyli, że bard ma na oczach eyeliner. Według nich to sygnał, że Jaskier może okazać się postacią biseksualną.

trwa ładowanie posta...

Czy Jaskier w "Wiedźminie" naprawdę może być biseksualny?

Nie jest to nowe podejrzenie. Fani "Wiedźmina" od dawna dyskutują na temat tożsamości płciowej bohatera. Choć w większości są to tylko teorie spiskowe użytkowników i ewentualnie fanfiki na temat relacji Geralta z Jaskrem, kto wie, może twórcy postanowili się tym jakoś zainspirować?

Według wielu taka queerowa postać bardzo przydałaby się w "Wiedźminie", bo do tej pory społeczność LGBTQ+ nie została w nim wyraźnie zarysowana. Może też w ten sposób scenarzyści będą starali się utrzymać widzów przy serialu?

trwa ładowanie posta...

Warto jednak zauważyć, że podejście fanów do biseksualnego Jaskra jest dość... stereotypowe i płytkie. W końcu to tylko eyeliner. Mężczyźni już od jakiegoś czasu używają kosmetyków do makijażu i walczą z tym szkodliwym stereotypem dotyczącym wyglądu.

To, że facet się maluje, nie oznacza, że od razu musi być osobą LGBTQ+. Takie podejście się krzywdzące, a do tego powiela szkodliwe schematy. Miejmy więc nadzieję, że jeśli Jaskier rzeczywiście jest biseksualny, to twórcy zamanifestują to w bardziej konkretny sposób. W końcu już dwa lata temu pojawiły się zarzuty o queerbaiting w "Wiedźminie".

trwa ładowanie posta...

Źródło: digitalspy.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 37
  • emoji kupka - liczba głosów: 9