Faker pozwał swoich hejterów

Faker, gwiazda e-sportu, pozwał swoich hejterów. Grozi im nawet więzienie

Źródło zdjęć: © Vibez / Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,20.07.2022 20:00

Gwiazdor League of Legends Lee "Faker" Sang-hyeok wraz z organizacją T1 pozwał grupę toksycznych fanów. Na konferencji w tej sprawie obecna była policja. Wszystko po to, by stworzyć "zdrowe e-sportowe środowisko".

T1 jest południowokoreańską organizacją e-sportową. Jednym z jej członków jest Faker. Jest on uważany za najlepszego gracza League of Legends w historii, który trzykrotnie zdobył tytuł mistrza świata w LOL-u. 26-latek postanowił podjąć poważne kroki wobec grupy hejterów, która uprzykrza życie jemu i jego rodzinie. Za pośrednictwem firmy prawniczej wszczął proces przeciwko toksycznym fanom.

Fakera i T1 reprezentują prawnicy z Apex Law LLC. W oświadczeniu opublikowanym przez firmę czytamy, że T1 wielokrotnie ostrzegała autorów nienawistnych komentarzy o zaprzestanie krzywdzących działań wobec swojego zawodnika. Apele nie tylko nie odniosły zamierzonego skutku, ale jeszcze pogorszyły sytuację.

trwa ładowanie posta...

Toksyczni fani vs Faker

Faker, jego rodzina i wszyscy wokół gracza cierpią pod względem psychicznym, dlatego nie mieliśmy wyboru i złożyliśmy pozew wobec autorów złośliwych komentarzy w sieci - tłumaczą adwokaci Koreańczyka. Sam Faker uważa, że obiektywna ocena jego umiejętności jako gracza jest akceptowalna, ale nieuzasadniona krytyka i personalne ataki zasługują na potępienie.

Pełnomocnicy gwiazdy League of Legends traktują sprawę bezkompromisowo.

Mając na uwadze opinię Fakera, składamy pozwy karne wobec tych, którzy wielokrotnie i notorycznie pisali złośliwe komentarze. Nasz klient uważa, że te osoby muszą zostać surowo ukarane. Nie przewidujemy dla nich żadnego usprawiedliwienia czy pójścia na korzystne układy - tłumaczą adwokaci gracza w wydanym komunikacie.

Co grozi hejterom Fakera?

Według portalu The Loadout, maksymalna kara, która grozi pozwanym internautom, to rok pozbawienia wolności lub grzywna w wysokości 2 mln wonów (ok. 7 tys. złotych). Nie wiadomo, jak wiele osób zostało pozwanych i za jakie konkretnie komentarze. Przedstawiciele Apex Law LLC zorganizowali w sprawie Fakera konferencję prasową, podczas której towarzyszyła im policja. Zapewne po to, aby podkreślić rangę wydarzenia.

trwa ładowanie posta...

Źródło: The Loadout

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Jaay,zgłoś
Chłop dobrowolnie wszedł w najbardziej toksyczne środowisko w gamingu i nie miał problemu z wszechobecnym hejtem w LoLu, dopóki miał z tego hajs i nie trafiło na niego. Niech idzie grać ofiarę na proukraińskich stronach. Tylko tam są na tyle łatwowierni, żeby to łyknąć.
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się