popkultura
Crusher o przeszłości z Fagatą. "Była imprezka, było dośrodkowanie"
Elon Musk zwolnił pracowników

Elon Musk zwolnił pracowników, którzy ośmielili się go skrytykować

Źródło zdjęć: © Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,20.06.2022 14:45

Jeśli chcecie pracować dla Elona Muska, lepiej go nie krytykujcie. Grupa pracowników SpaceX napisała list z uwagami dotyczącymi zachowania miliardera. Dzień później otrzymali wypowiedzenia.

Elon Musk to z jednej strony multimiliarder, który snuje wizję kolonizacji Marsa i buduje imperium elektrycznych samochodów Tesla. Z drugiej strony jest to aktywny twitterowicz, który wrzuca na swój profil wpisy godne nastolatka. Nic dziwnego, że niektórzy pracownicy SpaceX poczuli się zażenowani postawą swojego szefa. List z uwagami dotyczącymi zachowania Muska trafił na biurko kierownictwa firmy.

"Zachowanie Elona w przestrzeni publicznej jest dla nas częstym źródłem rozkojarzenia i wstydu, szczególnie w ostatnich tygodniach" - napisali pracownicy SpaceX. Zaapelowali do kierownictwa firmy, aby publicznie rozdzielić przedsiębiorstwo, jej wartości i kulturę, od osoby mulitmiliardera. Powód? Między stronami od pewnego czasu dochodzi do rozdźwięku.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Elon Musk nie znosi krytyki

Działanie pracowników przyniosło efekt odwrotny do zamierzonego. Co najmniej pięć pracowników SpaceX, którzy zaangażowali się w stworzenie i rozesłanie listu, zostało zwolnionych. Przyczyną zwolnienia miało być "nagabywanie i zastraszanie pracowników, a także zmuszanie ich do podpisania listu, który nie odzwierciedlał poglądów wszystkich zatrudnionych".

SpaceX: W ten sposób dostaniemy się na Marsa

Serwis The Verge opublikował treść maila COO SpaceX Gwynne Shotwell, który kobieta rozesłała do wszystkich pracowników firmy. Shotwell tłumaczy, że niektórzy pracownicy firmy odwracają uwagę od pracy SpaceX, w tym od startów satelitów i szykowanej próby wysłania na orbitę rakiety Starship. Shotwell podkreśla, że firma zezwala na zgłaszanie uwag do działu HR, ale nie w formie "zasypywania tysięcy osób e-mailami i ankietami".

Shotwell kończąc wiadomość apeluje do pracowników, aby skupili się na misji SpaceX i wykorzystali czas pracy jak najlepiej. "W ten sposób dostaniemy się na Marsa".

Źródło: money.pl/biznes.wprost.pl/wyborcza.biz

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Pierwsza niebinarna postać w uniwersum "Psiego patrolu". Kim jest River?