Elon Musk wyraża pogardę w kierunku ludzi

Elon Musk w natarciu. Miliarderowi nie podoba się jedno słowo

Źródło zdjęć: © Antonio Masiello / Antonio Masiello, Getty Images
Weronika Paliczka,
11.01.2024 12:30

Elon Musk kolejny raz wyraża kontrowersyjną opinię. Właścicielowi Tesli i X nie podoba się słowo opisujące spójność płci biologicznej i tożsamości płciowej.

Elon Musk jest znany ze swoich genialnych pomysłów i kontrowersyjnych opinii. Miliarder nie ma problemu z podpalaniem internetowego świata za pomocą luźno rzucanych zdań. Tym razem Musk odniósł się do słowa "cis", które ewidentnie nie podoba się ekscentrycznemu biznesmenowi.

Elon Musk buntuje się przeciwko "cis"

W jednym z najnowszych wpisów na X Elon Musk napisał: "Cis to słowo heterofobiczne. Wstyd każdemu, kto z tego korzysta". Słowo cis odnosi się do kobiet i mężczyzn, których płeć przypisana w momencie narodzin jest zgodna z tożsamością płciową. W ten sposób umożliwia się językowe rozróżnienie cis osób od osób transpłciowych.

Pojęcie heterofobii w kulturze stosowane jest natomiast ironicznie, w kontrze do homofobii. Zjawisko odnosi się do dyskryminacji wobec związków heteroseksualnych, a więc mężczyzn z kobietami.

trwa ładowanie posta...

Internauci zgadzają się z Muskiem

Wpis Elona Muska spotkał się z wyrazami poparcia wielu internautów. Jeden z komentujących napisał: "Termin 'cis' (cisseksualny, cispłciowy) powstał w celu normalizacji patologii seksualnych poprzez etykietowanie innych tych, którzy ich nie mają. Nie jest to moja opinia, ale wyraźnie określony cel w ramach seksuologii". Kolejny internauta dodał: "To patokratyczne słowo. To patologizuje normalność. Odwracanie rzeczywistości".

W komentarzach pojawiły się także głosy przeciwników teorii Muska. Użytkowniczka X napisała: "Cis (gender) opisuje osobę, której tożsamość płciowa odpowiada płci przypisanej jej przy urodzeniu. Jest przeciwieństwem trans (płci). Nie ma to nic wspólnego z orientacją seksualną, a zatem nie jest ani 'heterofobiczne', ani homofobiczne. Naucz się korzystać z Google".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0