popkultura
Wersow bryluje w Paryżu. Założyła kosmicznie drogą biżuterię
Elmo zaszczepił się przeciw COVID-19

Elmo zaszczepił się przeciw COVID-19. "Dla bezpieczeństwa rodziny i przyjaciół"

Źródło zdjęć: © Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,29.06.2022 16:00

Kultowy mieszkaniec Ulicy Sezamkowej zaszczepił się przeciw COVID-19. W nagraniu opublikowanym w sieci Elmo i jego tata rozwiewają wątpliwości dotyczące szczepionek. Muppety przekonują rodziców, aby uodpornili swoje dzieci przed wirusem.

Niektórych z was może zdziwić, dlaczego Elmo zaszczepił się przeciw COVID-19 dopiero po ponad dwóch latach pandemii. Już wyjaśniam. Ikoniczny muppet jest od zawsze w wieku 3 lat. W związku z tym musiał poczekać do czerwca tego roku, gdy Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła szczepionki firm Moderna i Pfizer do stosowania wobec dzieci poniżej 5 roku życia.

- Czy to było bezpieczne? Czy to była właściwa decyzja? - zastanawia się Louie, ojciec Elma, w filmie opublikowanym w social mediach. - Rozmawiałem z naszym pediatrą, aby dokonać właściwego wyboru. Dowiedziałem się, że zaszczepienie Elmo to najlepszy sposób, aby utrzymać siebie, naszych przyjaciół, sąsiadów i wszystkich innych w zdrowiu i abyśmy cieszyli się tym, co kochamy.

trwa ładowanie posta...

Elmo dołączył do grona zaszczepionych mieszkańców Ulicy Sezamkowej

- Trochę zaszczypało, ale było okej - tymi słowami Elmo skomentował fakt, że przyjął szczepionkę. Warto przypomnieć, że pozostali mieszkańcy Ulicy Sezamkowej zaszczepili się już przeciw COVID-19. W listopadzie ubiegłego roku pisaliśmy o Wielkim Ptaku, 6-letnim muppecie, który pochwalił się, że przyjął swoją dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

Kiedy Wielki Ptak zaszczepił się przeciw COVID-19, republikański senator Ted Cruz powiedział, że to "pranie dzieciom mózgu". Elmo również wywołał furę wśród amerykańskich antyszczepionkowców. Nie brakuje tweetów, że to rządowa propaganda i nie ma dowodów na skuteczność szczepionek wśród dzieci.

trwa ładowanie posta...

Wyznawcy teorii spiskowych wpadli w furię

Niektórzy wyznawcy teorii spiskowych sugerują, że Elmo umrze po przyjęciu szczepionki. To zbyt banalne rozwiązanie. My obstawiamy, że w pewnym momencie Bill Gates aktywuje chip wprowadzony w krwioobieg czerwonego muppeta, po czym pokieruje mieszkańca Ulicy Sezamkowej na Zlot Wolnych Ludzi, aby Elmo wspólnie z Edytą Górniak opowiadał o biorobotach i reptilianach żyjących wśród ludzi.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: bloomberg.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
Aresztowania w związku z zabójstwem Tupaca. Przełom po 27 latach